Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Marmara'nın güneyi, İç Ege, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun batısı ve Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda pus ve yer yer sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI

Önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle güney ve güneydoğu, Marmara, Batı Karadeniz ve Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'da yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

HAVA YENİ HAFTADA NASIL OLACAK?

Çok sayıda kentte henüz kar yağmazken gözler yeni haftaya çevrildi. Peki yeni haftada yağış olacak mı, sıcaklık nasıl seyredecek?

Sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde seyrederken kar yağışı bu hafta da etkisini göstermeyecek. Yeni haftada hava, Türkiye genelinde parçalı ve çok bulutlu olması tahmin ediliyor.

MARMARA'DA YAĞIŞ BEKLENİYOR

Araştırma komisyonu toplandı Araştırma komisyonu toplandı

Hafta başında; Edirne, Kırklareli ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir’in batı kesimlerinde yağış bekleniyor.

Salı gününden itibaren Marmara Bölgesi yağışlı havanın etkisi altına girecek. Ege, Batı Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz'de de yağış görülecek. Yer yer sis ve pus etkisini gösterecek.

SICAKLIK YİNE MEVSİN NORMALLERİ ÜSTÜNDE

Hava sıcaklığında ise önemli bir değişiklik beklenmiyor. Sıcaklık yurt genelinde yine mevsim normallerinin üzerinde.

Ankara'da en yüksek sıcaklık 13 derece olurken İstanbul'da 14, İzmir ise 21 dereceye ulaşacak.