İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sabah saatlerinde beraberindeki belediye bürokratları ile birlikte dün Beyoğlu'nda bulunan İstiklal Caddesi'nde patlamanın meydana geldiği alanı ziyaret etti.  Cadde de bulunan esnaflara geçmiş olsun ziyaretinde bulunan İmamoğlu, cadde de bulunan vatandaşları da selamladı.

Vatandaşlara morallerinin yüksek tutmalarını isteyen İmamoğlu, kendisinin her sabah İstiklal'de olacağını söyledi. Yaraları birlikte saracaklarını ifade eden İmamoğlu, patlamanın olduğu alana karanfil bırakarak, "Yüzünüz güneş açsın. Bir avuç terörist başımızı öne eğemez" dedi.

Patlamanın olduğu cadde de kısa bir açıklama yapan İmamoğlu, şunları ifade etti: 

"Yaralılar oldukça iyi durumda. Can sağlığı açısından bir riskleri yok. Ne yazık ki hayatını kaybeden vatandaşlarımızın acısını, yasını yaşıyoruz. Tek bir hasta yoğun bakımda tutuluyor. Sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. Tedavileri devam eden yaralılar bir kısmı evine gönderildi. Bugün barış için huzur için buradayız. Burada durumlar normalleşene kadar her sabah buradayım. İstiklal'de barış ve huzur için buradayız. Bu süreç normalleşene kadar her sabah burada olacağım. Biz bugünlerde bir arada olmalıyız. Ama kalkıp da bir saksıya kusur bulma kafası, doğru bir kafa değildir. Akşam buna müdahale etmek, ilk işmiş gibi buna bakmak doğru bir kafa değil. Saksılara suç bulmak akıl karı değildir. Saksıları çalıştırmamız lazım. Bunları Allah'a havale ediyorum. Vatandaşlarımızın ve esnafımızın yanındayız. Bu konuda kararlıyız 86 milyon birlikte, beraber yaşayacağız. Bir avuç terörist başımızı öne eğemez. Hepimize geçmiş olsun. Kaybettiğimiz canlar hepimizi üzmüştür. 16 milyon İstanbullu başta olmak üzere, 86 milyon olarak terörizme karşı başımızı asla öne eğmeyeceğiz. Allah milletimizi korusun. Devletimizle birlikte, beraber şekilde terörizme karşı mücadelemizi sürdüreceğiz."