Kahramanmaraş'ta yaşayan 37 yaşındaki Özlem Günden, iş arayışı içinde olduğu dönemde sosyal medyada ayakkabı boyacılığı işini gördü. Kendisinin de yapabileceğini söyleyen Günden, küçük boya sandığını alarak çalışmaya başladı.

AW042628_03

Ulu Cami Meydanı'nda bir yıldır ayakkabı boyayarak ekmek parası kazandığını ifade eden Günden, "Ben iki çocuk annesiyim. Ekmeğimi boyacılık yaparak kazanıyorum. Sosyal medyada gezerken orada bir fotoğraf gördüm ve o fotoğrafta ayakkabı boyacılığı yapan kadınlar gördüm ve sonra harekete geçtim. Ben de yapmak istedim. Tabii bir de çaresizlik, parasızlık var. Geçinemiyordum, çok zor geçiniyordum. Çok şükür bu iş sayesinde şu an geçimimi sağlıyorum" ifadesini kullandı.

Trump ifade vermeyi yine reddetti! Trump ifade vermeyi yine reddetti!

AW042628_02

"İnsanlar beni görünce garipsiyor"

Günden, "İlk defa bir bayan boyacı gördükleri için tuhaf bakıyorlar. Ama bu benim hoşuma gidiyor. İlk defa kadın boyacı gördükleri için şaşırıyorlar. Bu durum dikkat çektiği için müşterilerim de oluyor. Ben şu ana kadar ekmeğimi boyacılıktan kazanıyorum. Buraya geldiğimde taburemi koyuyorum ve müşterilerimi bekliyorum. Kadın olduğum için ve çocuğum da olduğu için bana destek çıkıyorlar. Bir kadın olarak tüm kadınlara tavsiyem şudur; bir insan istediği zaman ekmeğini taştan çıkartabiliyor. Şu an bu işi yaptığım için birçok insan beni takdir ediyor" dedi.