Spor Toto Süper Lig’de son haftalarda aldığı galibiyetlerle üst sıralara tutunmayı başaran Beşiktaş’ta Salih Uçan, siyah-beyazlı ekibin yakaladığı bu seride önemli pay sahiplerinden biri oldu. Şenol Güneş’in güvendiği isimlerin başında gelen Uçan, Kayserispor maçında attığı golle de son haftalardaki yükselen performansını taçlandırmayı başardı.

Uçan, Valerien Ismael ile yolların ayrılmasının ardından göreve gelen Güneş ile birlikte performansını yükseltti. Güneş’in göreve gelmesinin ardından takımın orta sahasında değişilmez isimlerden birisi olmayı başaran Uçan, tecrübeli teknik adamın güvenini boşa çıkarmadı. Güneş’in Beşiktaş’ın başında çıktığı 10 maçın yedisinde ilk 11’de görev alan 29 yaşındaki oyuncu, iki maçta ise oyuna sonradan dahil oldu. Milli oyuncu, ligde Konyaspor maçında ise cezalı olduğu için forma giyemedi.

TFF yayın haklarına ilişkin sözleşmeyi feshetti! TFF yayın haklarına ilişkin sözleşmeyi feshetti!

Defansif aksiyonlarıyla dikkat çekti

Veri karşılaştırma platformu Comparisonator’ın istatistiklerine göre, Uçan, Kayserispor maçında defansif anlamda gösterdiği performans ile dikkati çekti. Milli oyuncu, Kayserispor maçında 39 defansif aksiyonun içerisinde yer alarak bu alanda defansif orta sahalar arasında haftanın ilk sırasında yer aldı. Kendi yarı alanında top kaybı yapmayan Uçan, dördü kendi sahasında olmak üzere altı top kazanmayı başardı. 29 yaşındaki oyuncu ayrıca, 20 defansif 1-1 ile bu alanda yine defansif orta sahalar arasında haftanın zirvesinde yer aldı.

Beşiktaş, opsiyonunu kullandı

Futbolcu menajeri Ömer Uzun; Demirören Haber Ajansı’na (DHA) yaptığı açıklamada, Uçan’ın sözleşmesindeki 1 yıllık opsiyonun siyah-beyazlı ekip tarafından kullanıldığını belirtti. Uzun, “Beşiktaş'ta devre arasında Başakşehir'e giderken bunu Sayın Ceyhun Kazancı'yla beraber zaten planlamıştık. Başkan da bu konuda destekledi. Salih'e güvendiklerini göstermek amacıyla artı 1 yıllık opsiyonunu kullandılar” dedi.