Başkent’te sel felaketinin boyutu günün aydınlanmasıyla ortaya çıktı

Ankara’nın Keçiören ilçesi Etlik Mahallesi’nde dün akşam genç bir kadının hayatını kaybettiği sel felaketinin boyutu günün aydınlanmasıyla daha net ortaya çıktı.

AW659058_02

Keçiören’e bağlı Etlik Mahallesi’nde dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak sele sebep oldu. Suların bastığı bir binanın kot katında bulunan dairede Buse Nur Doğanay (21) isimli kadın hayatını kaybetti. Doğanay’ın düğüne gideceği için kıyafetini değiştirmek istemesi nedeniyle daireye girdiği iddia edildi.

AW659058_03

“Salondan mutfağa su geldi”

Yaşananları anlatan Buse Nur Doğanay’ın komşusu Filiz Ceylan, yağmurun hiçbir zaman bu seviyeye çıkmadığını söyleyerek, “Takip ediyordum. Her zaman oluyor ya bu yağmur yağdığında ama bu kadar bu seviyeye çıkmamıştı. Şuradan yağmuru takip ederek oturuyordum. Buradan su taştı, gördüm dedim ki 'herhalde kapıdan içeri sızdırır', ona da razıyım. Öyle düşünürken bir gümbürtü salondan çerçeveyi söküp indirdi. Salondan mutfağa su geldi. Kızım panik yaptı, 7 yaşında küçük kızım. Onu sakinleştirdim, ben de panik yaptım ama bir an önce dışarı çıkmak istedim” dedi.

AW659058_05

“Yardım edin diye bağırıyordu”

Buse Nur Doğanay’ın yardım çığlıklarını duyduğunu anlatan Ceylan, “Hemen dışarıya çıktım, kapıyı açmamla eşim aradı dedi ki, 'Buse aşağıdaymış, Metin Bey'i gördüm aşağıda kız varmış dedim.' Adamcağız hemen koştu kapıya, su yarım metreydi kapıda. Arkadan da buradan da su basınç yapınca kapı açılmadı. Yardım edin diye bağırıyordu. 'Panik yapma' demeye başladım. O an birden su seviyesi yükseldi. Biz de merdivenlerden nasıl çıktık anlamadık. Hepimiz suya battık. Biz bir numaranın mutfak camından dışarıya çıktık. Saçını yaptırmışlar, hepsi abiyeyle gelmişler. Askısı kopmuş, onu dikmek için eve gelmiş. Belki gelmese yaşanmayacak” dedi.

Kılıçdaroğlu'dan Canikli'ye telefon Kılıçdaroğlu'dan Canikli'ye telefon

AW659058_06


Doğanay ailesinin daireye 2 ay önce taşındıkları öğrenildi.