ÖZEL HABER

Aybuke ULUSAN/ Uçsuz bucaksız bir öğrenim süreci diye bahsettiği işini tutkuyla yapan güzellik uzmanı Jali Aliyeva, Türkiye’ye yerleşmesiyle birlikte petrol mühendisliğini bir kenara bırakarak hayallerinin peşinden gittiğini belirtti. Makyaj alanında profesyonelleşen güzellik merkezi sahibi Aliyeva, çocukluğunda bu işe olan aşkını babasının fark ettiğini ve hep destek olduğunu söyledi.

WhatsApp Image 2023-06-26 at 11.39.53

Fidan'dan önemli temas Fidan'dan önemli temas

Mutlu günlerinde imzam var!

İşini büyük bir tutku ve incelikle yapan Aliyeva, “Çok küçük yaşta kardeşimin yüzünü boyamaya başladım, babam vefatına kadar bana tek destek olan kişiydi. Ünlü markaların far paletlerini alır hevesime heves katardı. Bunun bir iş gibi görünmemesinden dolayı bambaşka bir bölüm okudum. Başarana kadar kimse yoktu, herkes yapamazsın ya da yapsan en fazla ne yapabilirsin diyordu. Başardıktan sonra destekçilerim doğdu, fakat şunu anladım ki insan sadece sevdiği işi yaparken mutlu olabiliyor” ifadelerini kullandı.

Maddi çıkarlar iş ahlakını öldürdü!

Son yıllarda güzellik merkezlerinin artmasını eleştiren Aliyeva, “ Eline bir kez fırça alan herkes ‘profesyonel’ olduğunu iddia ediyor. Ben bu işe hem maddi hem de manevi olarak çok fazla yatırım yaptım, eğitici konumuna çoktan ulaşmama rağmen farklı ülkelerdeki teknikleri öğrenebilmek adına hala eğitimlere katılırken, insanların bu kadar sorumsuzca davranması bana haksızlık gibi geliyor. Makyaj deyip geçtiğimiz şey, bir kadının en güzel gününü mahvedebilir. Ya da protez tırnak, her köşe başında bir yer görür olduk fakat bunun çok büyük riskleri var. Ürün kalitesi, yapım tekniği, steril malzemeler bunlar kişilere tırnaklarını kaybetme noktasına kadar götürüyor. Enfeksiyon kapıp parmağından olan kişiler var, insan hayatı bu kadar bariz sorumsuzluklarla riske atılacak kadar ucuz olmamalı. Batık problemiyle gelen danışanlarımızı önce kontrol ediyoruz, bazı tırnaklar tıbbi müdahale gerektiriyor ben sırf para kazanabilmek için o tırnağa daha fazla zarar veremem. Doktora görünmeniz gerek diyerek almıyorum bazen. İş ahlakı en önemli şey, ben maddi çıkarlar için bu ahlaktan vazgeçmedim, geçmem!” dedi.

WhatsApp Image 2023-06-26 at 11.36.32 (2)

Kaliteli rakibi severim!

Takdir etmeyi sevdiğini ve işini iyi yapanı örnek almaktan çekinmediğini belirten Aliyeva, “İşini iyi yapan kişileri çok seviyorum. Kişisel egolarım hiç yoktur, bilmediğimi öğrenmeye çalışırım, kaliteli iş gördüğümde takdir ederim. İyi rakip insanı daha iyiye götürür bu yüzden kaliteli rakibi severim” ifadelerini kullandı.

Bakımlı olmak artık pahalı bir ‘tercih’!

WhatsApp Image 2023-06-26 at 11.36.32

Piyasadaki fiyat artışlarından memnun olmadığını fakat mecbur olduğunu belirten Jali Aliyeva, “Fiyat artışları hepimizi çok yoruyor. Danışanlarımızın kalbini kırmamak için yapabildiğimiz tüm fedakarlığı yapıyoruz. Bazı kişiler, el emeği bu kadar fiyat çok eleştirisinde bulunuyor ama ne yazık ki artık hiçbir şey sadece el emeği değil. Bir tırnak jeli, ojeler, makineler, makyaj malzemeleri, iş yeri kiraları, çalışan giderleri… Bunların hepsi ‘el emeği’ denilen işten karşılanıyor. Daha uygun fiyata yapan yerler illaki var, bir ay kullanılabilecek tırnak 1 hafta sonra atıyor. Malzeme kalitesi yapılan hizmetin ömrünü de belirlediği için kâr etmiş olunmuyor.

WhatsApp Image 2023-06-26 at 11.36.32 (1)