Bakan Bozdağ: İstiklal Caddesi'ndeki patlamayı gerçekleştiren teröriste yardım eden ve teröristin temasta bulunduğu kişilere ulaşıldı. Şu ana kadar 46 kişi gözaltına alındı.

'Kökünü Kurutma'da 157 şüpheli tutuklandı! 'Kökünü Kurutma'da 157 şüpheli tutuklandı!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstiklal Caddesi’de 6 kişinin ölümüne neden olan terör saldırısına ilişkin olarak 46 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. 

Bakan Bozdağ, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

“İstanbul Beyoğlu ilçesi İstiklal Caddesindeki patlamayı gerçekleştiren terörist yakalandı, teröriste yardım edenlere ve teröristin temasta bulunduğu kişilere bir bir ulaşıldı. Şu ana kadar 46 kişi gözaltına alındı.Bu menfur terör saldırısının faili teröristi, teröriste yardım edenleri ve bunlarla temas halinde olanları kısa sürede tespit edip yakalayan güvenlik güçlerimizi ve adlî tahkikatı yürüten Cumhuriyet Savcılarımızı tebrik ediyor, her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Her tür terörü ,bölücü terör örgütü PKK’yı, terör saldırısını ve bu saldırıyı gerçekleştiren teröristi lanetliyorum. Bilinmeli ki hiçbir terör saldırısı, Türkiye’nin huzurunu, birliğini, dirliğini ve istikrarını bozamayacaktır. Terörle mücadelemiz ,terör bitene kadar devam edecektir.”