MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, ''Öğretmenlerimizin her daim yanında olacağız. Atanamayan hiçbir öğretmen bırakmayacağız. Ücretli, sözleşmeli adı altında öğretmen kalmamalı, hepsi kadroya geçirilmelidir'' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle;

''Mücadelemizde gevşemeyeceğiz, duyanlar duymayanlara anlatsın, MHP algı oyunlarını bozarak geliyor. MHP anket şirketlerini bozguna uğrata uğrata geliyor. Hiçbir karanlık senaryoya inanmadan hak ettiğimiz başarıya ulaşmak için en ufak yılgınlık göstermiyoruz. Geleceğin süper gücü Türkiye Cumhuriyetidir.

İBB'den Hira Nur Vakfı'na mühür İBB'den Hira Nur Vakfı'na mühür

Zillet partilerinin başkanları sadece havlu atmayacaklar, geride kalan hayatlarını kifayetsiz zihniyetleriyle ve travmatik çalkantıyla geçirmek durumunda kalacaklardır. Biz Türkiye’nin hatır bilen, hakkaniyet bilen neferleriyiz.

Öğretmenlik meslek kanunu önemli bir kazanımdır. 3600 ek göstergeye öğretmenlerimiz resmen kavuşacaklardır. Öğretmenlerimizin her daim yanında olacağız. Atanamayan hiçbir öğretmen bırakmayacağız. Ücretli, sözleşmeli adı altında öğretmen kalmamalı, hepsi kadroya geçirilmelidir.

Bölücü çevrelerin, lekeli işbirlikçilerinin ağızlarından düşürmedikleri kavramlar malumdur. Demokrasi propagandası yapan bölücü odaklar, anarşizme saplanmış mizaçlarını saklamaya çalışan bayraksızlardır. Bir kavrama sık sık müracaat etmek ona itibar edilmediğinin göstergesi olmayacaktır. İnsan haklarını en fazla telaffuz edenler bu hakka en çok zarar verenlerdir. Müslüman Türk aynı delikten iki defa ısırılamaz.

İhanet bir hak değildir. Kötülük bir hak değildir. Suç işlemek bir hak değildir. İnsan öldürmek bir hak değildir. Bunların hepsi hukukun konusudur. Küfür bir hak değil ahlak sorunudur, terör bir hak değil ağır bir insanlık suçudur.

AA-20221115-29443540-29443532-MHP_TBMM_GRUP_TOPLANTISI

LGBT’yi desteklemek bir hak mıdır bir sapkınlık mıdır? İstiklal Caddesinde 6 insanımızı katletmek bir hak mıdır? TV ekranlarında sabit fikirli yorumculara, aydın diye ortalıktan gezinen şarlatanlara bilmediğimiz hangi hak ve hukuk zemininde katlanmak mümkündür?

Pençe Kılıç Harekatının durmasını isteyen HDP, TBMM’ye sızmış düşman bakiyesidir. Bu bölücü şebeke kapatılmasın da hazineden aldığı parayla teröristlere yardım mı etsin? AYM’nin neyi beklediğini sormayalım mı? 2023 yılında bölücü siyasete artık son verilmelidir. Toplansınlar, büyük kongrelerini yapsınlar, tek yumurta ikizleri CHP’ye, nasıl olsa niyetleri aynıdır. CHP’yi HDP’den, HDP’ye de CHP’den ayrı tutmamız hayal ötesi bir durumdur.

CHP’nin bazı yöneticilerinin terör saldırılarını muamma olarak tanımaları büyük bir çarpıklıktır. Bunlar terör örgütlerine bir nevi cephane taşıyan köksüzlerdir. Bu iki partinin HDP’den ne farkı vardır?

İçişleri Bakanımıza alçak diyen, kale duvarlarını yıkmak için dinamit görevi yapan terörist sevicilerin topu alçaktır, namerttir. TSK’ya iftira atanların alayı düşman saflarında paralı askerliğe talip olmuştur. Terör örgütlerinin sözcülüğüne meyletmek haramzadeliktir. Türkiye’miz bugün zillet partilerinin neden olduğu ekonomik sızma, tehdit ve sömürme, varlığımıza stratejik tehdit, milli yapımıza saldırı ile karşı karşıyadır.

AA-20221115-29443540-29443529-MHP_TBMM_GRUP_TOPLANTISIAA-20221115-29443540-29443529-MHP_TBMM_GRUP_TOPLANTISI

Cumhurbaşkanımızın Sisi ile kurduğu temas doğru bir temastır. Bize göre devamı getirilmeli, Beşar Esad ile de görüşülmelidir. Türkiye’nin Mısır, Suriye ve Irak ile tarihten gelen bağlar vardır.

Sürekli zam yapan zincir marketlerin FETÖ ile ilişkisinin araştırılması gerektiğine inanıyoruz.''