ÖZEL HABER

Aybuke ULUSAN/ TasarımAynur Şengül, imza attığı birbirinden güzel çalışmalarla, tüm kesimlerin aranan ismi oldu. Tasarımcılığın yanı sıra, moda sektörüyle de yakından ilgilenen Aynur Şengül, mesleğinin A’dan Z’ye bir bütün olduğunu, ufak bir eksikliğin tüm işi etkileyeceğini belirtti. Şengül, iş hayatına ‘Bu işin mutfağı’ diye tanımladığı Ankara Siteler’de başladığını ve tasarımından imalatına kadar her alanla bizzat ilgilendiğini söyledi.

WhatsApp Image 2023-06-19 at 14.37.24 (3)

Avize taşından, kumaş kalitesine kadar her şeye hakim olduğunu açıklayan Şengül, “Çalışma hayatıma bu işin mutfağı olan Ankara Siteler’de başladım. Tüm dünya ülkelerine ihracat ve ithalat yapan sanayi sitesinde bulunduğum ve burada uzun yıllar çalışarak, işi öğrendiğim için kendi adıma çok şanslıyım. Sadece tasarım ve dizayn değil aynı zamanda ticari olarak, yurt dışı sevkiyatlarına kadar her alanın içerisinde bulundum. Üretim atölyelerinde bulunmak, ufkunu genişletmek ve dünya tasarımlarıyla bir arada olmak tasarımcı olarak bulunmaz nimet” dedi.

Hatay'daki yıkımlara ilk dava açıldı! Hatay'daki yıkımlara ilk dava açıldı!

sengul

Kurmuş olduğu mimarlık şirketiyle birlikte, bürokrasi, sanat ve spor camiasında tanınan bir tasarımcı haline gelmenin önemini dile getiren Şengül, “Ortağım Yasin Yüceyurt ile kurmuş olduğumuz Ay İçmimarlık şirketinde, fazlasıyla seçici ve özenli çalışmalar yürütmekteyiz. Çok para kazanma amacı gütmeden, aldığımız her işi hakkıyla yapıyoruz. Seçici ve özenli olmamız, bizleri özellikle bürokrasi ve iş dünyasında tercih edilen bir konuma getirdi. Tasarımından üretimine kadar, aldığımız her işin başında bizzat bulunmaktayız. Özveri ve kalite ile yönettiğimiz işin bizi bu konuma getirmesinden fazlasıyla memnunuz” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2023-06-19 at 14.37.24 (1)

Her kişinin zevkine uygun tasarımlar yaptığını belirten Şengül, “Her ofis ve ev, kişilerin tercihlerine göre tasarlanıyor. Daha önce çalışmadığımız, zevkini bilmediğimiz müşterilerimize bir ön çalışma yaparak, kullanım alanlarını ve tasarımını çizerek sunuyoruz. Sürekli olarak çalıştığımız müşterilerimizin ise, tarzını benimsediğimiz için güven içerisinde isteklerini oluşturuyoruz getiriyoruz. Planlanan çizimler onaylandıktan sonra, imalat başlıyor. Na’tamam bir alanı A’dan Z’ye, halısından avizesine, mermerinden duvarına kadar tam bir şekilde tamamlayarak teslim ediyoruz” dedi.

Yurtdışı firmaları ile beraber çalıştıklarını ve yeni çıkan aksesuarlara öncelik verdiklerini belirten Şengül, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tasarladığımız alanlarda hareketli dünyanın güncel tasarımlarına her zaman öncelik veriyoruz. Yerli ve İtalyan firmalarla birlikte yürüttüğümüz projelerde, müzayedeler, sergileri düzenli olarak takip ederek tedariklerini gerçekleştiriyorum.”

“Onlar hayallerini anlatır, biz gerçekleştiririz” diyen Şengül, “Tüm müşterilerimizle birlikte ilerliyoruz. Onlar hayallerini anlatıyor, bizde gerçekleştiriyoruz. Yaşam alanı, kişinin ruhunu yansıtan bir alan olduğu için kim neyi, nasıl istiyorsa o doğrultuda ilerliyoruz. İnsanlar, her yerde standart mobilya görmekten sıkıldı bu yüzden hayalleri doğrultusunda tasarımlar gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimizin memnuniyeti, bizim mutluluğumuzdur” ifadelerini kullandı.

Müşterilerine verdiği hizmeti anlatan Şengül, sözlerini şöyle tamamladı: “Verdiğimiz hizmeti kısaca özetleyecek olursa, hayalleri gerçeğe dönüştürmek diyebilirim.”