Son yıllarda İstanbul’a rakip olan Ankara oyunculuk ve yapım piyasasının hızla popülerleştiğini ve her geçen gün kaliteli yapımlara imza atıldığını belirten Serkan Polat, bu yolda oyuncu adaylarına kapılar açmayı görev bilmiş.

Menajerlik yolculuğunu Serkan Bey’den dinlemek istediğimizde şu ifadeleri kullandı: 

serkan6

Ankara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunuyum. Öğrencilik yıllarımda yardımcı oyunculuk ve tiyatro eğitimi alarak o zamanlardan bu sektörde çalışmanın temellerini attım. Sonrasında özel bir ajansta Ankara ve İstanbul çekilen yapımlarda ekip başı olarak görev başladım.

serkan1

Şevval Sam'dan süper performans! Şevval Sam'dan süper performans!

Birkaç yıl sonunda aldığım deneyimle, oyuncu cast direktörü oldum ve bir süre bu unvanda çalışmaya devam ettim. Şimdilerde ajansımda menajer olarak çalışmaya devam etmekteyim, hedeflerim arasında kendi adıma kaliteli yapımlara imza atmak ve dizi çekimlerine yönelik tecrübelerimi ilerletmek var. Bu anlamda sektöre girmekteki en büyük amacım, saklı yetenekleri keşfetmek ve doğru yönlendirmeler yaparak insanların kariyer yolculuklarına eşlik etmek. Bu yönde oyuncu adaylarının yeteneklerinin geliştirilmesi ve güzel fırsatlar sunabilme düşüncesi benim kendime edindiğim görevler arasında yer almaktadır. Tecrübelerim ışığında ve bu ana kadar yaptığım tespitlere dayanarak, inanıyorum ki her insanın içinde bir oyunculuk yeteneği vardır, işte tam bu noktada sektöre girme arzusunda olan kişilere yol gösterebilmek ve geleceklerine ışık tutabilmek bence büyük bir başarıdır. Son olarak da bu güzel mesleğe başlamamda emeği olan, girdiğim bu yolda yolumu aydınlatan ve sonucunda birçok başarıya imza atmamda emeği olan, bu ana kadar her bakımdan bana gönülden destek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum.’ ifadelerine yer verdi.

serkan12

Birlikte çalışacağı yeteneklerde en çok dikkat ettiği konular ise iş disipline sahip, sorumluluk sahibi ve iyi bir insan olması.

serkan2

Menajerlik işlerinde beraber çalışmayı seçtiğiniz insanlarla iyi anlaşmanız ve karşılıklı güven duyuyor olmanız önemli ki ilerleme kaydedilebilsin. Karşılıklı olarak verilecek emeğin sonucunu iki tarafa da maddi ve manevi olarak sağlayabilecek şartların analizini yapıyorum.’ dedi.

serkan13

Meraklısı için oyunculuk için hangi aşamaları geçmek gerektiğini ve siz oyuncu adaylarını nasıl bir sürecin beklediğini Serkan Bey’e sorduk.

serkan10

‘Adayımız bize geldiğinde, fotoğraf ve video çekiyoruz. Diksiyonuna, mimiğine ve ezberine bakarak, ona uygun roller veriyoruz. Uzun rollerde de yer alabiliyorlar figürasyon olarak da kalabiliyorlar. Kişinin yeteneğine ve çabasına göre değişiyor ama her insanda bir oyunculuk yeteneği vardır. Bu bazen görsel de olabilir mimiklerle de olabilir. Bunların hepsini değerlendiriyoruz. Bize başvuranların çoğunluğu set ortamını deneyimliyor.’ İfadelerini kullandı.

İstanbul Ankara’da çekilen dizi-film sinema, fotomodellik, katalog, dergi, klip, reklam, model, mankenlik, sunuculuk, oyuncu, güzellik yarışması, tv programları ve talk showlar. Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir, İzmit, Antalya, Kütahya, Eskişehir, Sivas, Rusya, İngiltere ve Kıbrıs bağlantıları olduğuna dikkat çeken Polat, siz okuyucularımıza ‘İçinizdeki potansiyeli keşfetmek için kendinize bir şans verin, bu yolda beraber yürüyelim.’ diyerek davette bulundu

serkan7

Menajer Serkan Polat hem yapımcılar hem de oyuncu ve model adayları arasında güçlü bir köprü kurarak kendi kariyerine devam ediyor. Biz de kendisini insanların kariyer yoluna güzel dokunuşlar bıraktığı için tebrik ediyor ve bu yolda başarılarının daim olmasını diliyoruz.

serkan3