TBMM Genel Kurulu’nda İyi Parti ve AK Parti milletvekilleri arasında yumruklu kavga çıktı. AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ün başına yumruk attı. Doktor milletvekillerinden İyi Partili Aylin Cesur, geçtiğimiz sene kalp pili takılan Örs'ün hayati tehlikesinin bulunduğunu ve uyutulduğunu açıkladı. Cesur, "Halk arasında kalp geri döndürülmesi olarak bilinen kardiyo şok tedavisi uygulandı"  dedi. 

Hüseyin Örs'ü ziyaret ederek sağlık durumu hakkında bilgi alan Akşener, hastaneden açıklama yapmadan ayrıldı. İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ü ziyaretinin ardından Twitter hesabından paylaşımda bulunan Akşener, şu ifadeleri kullandı: 

"Değerli dava arkadaşım, Trabzon Milletvekilimiz Sn. Hüseyin Örs’ü hastanede ziyaret ettim. Şükürler olsun durumu iyi. Gazi Meclisimizde millet iradesine ve partimize yapılan saygısızlığı şiddetle kınıyorum. Hiçbir ahlaksız yumruk bizi hakkın ve hakikatin yolundan ayıramayacak!" 

6 aydır aranan Mine’nin cesedi çuvalın içinden çıktı 6 aydır aranan Mine’nin cesedi çuvalın içinden çıktı

Davutoğlu: Özür dilemesi gerekirdi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda çıkan kavgada yaralanan İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ü tedavi gördüğü hastanede ziyaretinin ardından "Hep beraber bu şiddet olayı karşısında tutum olayı almamız ve ortak tavır gerekirken, yapılan bazı açıklamalar da bizi derinden üzüntüye sevk etti. dedi. Davutoğlu, "Bu olaya sebep olan milletvekilinin en azından insani gerekçelerle özür dilemesi gerekirdi."  ifadelerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu da Örs'ün sağlık durumu hakkında bilgi aldı 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Genel Kurulu’nda çıkan kavgada yaralanan İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ü tedavi gördüğü Ankara Güven Hastanesi’nde ziyaret etti. Örs’ün ailesi, İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu ve doktorlar ile görüşerek, Hüseyin Örs’ün sağlık durumu hakkında bilgi alan CHP lideri Kılıçdaroğlu, geçmiş olsun dileklerini iletti.