AK Parti'ye katılacağı ileri sürülen Bağımsız İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi'ye AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan destek geldi.

Ergenekon Operasyonu kapsamında tutuklanan ve 41 ay cezaevinde kalan Teğmen Mehmet Çelebi, CHP'den Milletvekili olmuş, ardından partisinden istifa ederek Muharram İnce'nin kurduğu Memleket Partisi'ne katılmıştı.

Muharrem İnce ile anlaşmazlık yaşadığı gerekçesiyle ayrılan Mehmet Ali Çelebi'nin AK Parti'ye katılacağı yönünde haberler tartışılmaya devam ederken; Çelebi'ye destek AK Parti'den geldi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, ''FETÖnün gadrine uğramış Çelebi'nin bilinen bu gerçeği ifade etmesine saldıranlar aynaya bakmalı. Çelebi aynı yerde, dağılan CHP ve türevleri! Mehmet Ali Çelebi ile birçok konuda farklı düşünebiliriz; ama bu aziz milletin geleceğine dair ortak rüyalarımız çok kıymetli.Bu vatan bizim'' ifadelerini kullandı.

Mersin şehidi dualarla uğurlandı! Mersin şehidi dualarla uğurlandı!

Turan'ın paylaşımı şöyle:

akp-den-mehmet-ali-celebi-ye-destek-geldi-1049261-1.

AK Parti'ye katılacağı ortaya çıkan Çelebi, binlerce paylaşımını silerek 'Cumhur ittifakını destekleyeceğini' ifade etmişti.