AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, 2023 seçimlerinin terörle mücadelenin devam etmesi konusunda da hayati önem taşıdığını söyledi. Muhalefetin, terörle mücadele etme gibi bir derdinin olmadığını kaydeden Eronat, ‘’İktidara gelirsek, İHA ve SİHA üretimi duracak’ diyen kim? Allah aşkına İHA ve SİHA terörle mücadeleden başka nerde kullanılıyor? Bunu söylemek, ‘terörle mücadele etmeyeceğiz’ demekle eşdeğerdir" dedi.

ÖZEL HABER

Volkan ESER /Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin tatile girdiği günden buyana, seçim bölgesi Diyarbakır’da kapı kapı dolaşan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, saha çalışmaları ve gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

eronat5

2023 seçimlerinin, Türkiye’nin her alanda geleceği konusunda hayati önem arz ettiğini kaydeden Eronat, milletin her zaman olduğu gibi, bu seçimlerde de birliktelikten, kardeşlikten, kalkınmadan, büyümeden ve kararlı-samimi devam eden terörle mücadeleden yana olacağını söyledi.

Altılı masanın, Türkiye’ye verebileceği tek şeyin kaos olduğunu vurgulayan Eronat, ‘’Bunlar her ne kadar gizleseler de, Allah söyletiyor. Bakın biri ‘iktidara gelirsek, İHA ve SİHA üretimi duracak’ diyor, diğeri ‘HDP’ye Bakanlık verilebilinir’ diyor’’ dedi.

eronat7

Teröre vurdukça ses onlardan çıkıyor!

Türkiye’nin, Cumhuriyet tarihinde ilk defa bu denli kararlı ve samimi terörle mücadele ettiğini, bu mücadelede de olağanüstü başarılar elde edildiğini ifade eden Eronat, şöyle konuştu: ‘’Terörle mücadelemiz büyük bir kararlılık ve başarıyla devam ediyor. Birçok bölgeyi ve noktayı terörden temizledik. Biz vatandaşın huzur ve güvenliğini sağlamak için, terör örgütlerine vurdukça, ses bunların destekçilerinden çıkıyor. Atatürk’ün kurmuş olduğu bir partinin, terör ve terör destekçilerini cesaretlendirmesi, kabul edilecek bir durum değildir. Bakın Diyarbakır’da annelerin terör örgütü PKK’nın kaçırdığı evlatlarına kavuşmak için, yıllardır sergiledikleri bir duruş ve direniş var. Bu annelerin cesaretlerinin yüzde biri, keşke bunlarda olmuş olsaydı. Bunlar fırsatını yakalarsa, o anneleri bile içeri atarlar. Bunlar, bırakın terörle mücadeleyi etmeyi, terörle mücadele edenleri ipe gönderirler. Türkiye'nin ürettiği SİHA'ları her fırsatta karalamaya çalışarak, Türkiye karşıtı paylaşımlar yapan CHP milletvekilinin, CHP'nin iktidara gelmesi halinde Selçuk Bayraktar’ı yargılayacaklarını ima ederek, sosyal medyadan skandal bir paylaşıma imza atmadı mı? CHP iktidar olursa olabilecekleri paylaşmadı mı? Bunlar, bu ülkeye düşman! Biz terör örgütlerine vurdukça, ses bunlardan çıkıyor. Milletimiz her şeyin farkında. Zira bunların bu skandal vaatleri, Elazığ şehrimizde billboardlara asılarak, Kemal Kılıçdaroğlu’na hatırlatıldı. Elazığ’da başta Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, CHP’lilerin seçim vaatleri afişlerle teşhir edildi. CHP’liler tek bir kelime edemedi.’’

Yazıcı, Diyarbakır annelerini ziyaret etti! Yazıcı, Diyarbakır annelerini ziyaret etti!

eronat6

2023 seçimlerini açık ara kazanacağız!

AK Parti’nin, 20 yıllık tertemiz bir geçmişinin olduğunu ve bu süre zarfında, ülkeye Cumhuriyet tarihinde yapılmayan hizmetleri kazandıran tek partinin olduğunu kaydeden AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, devasa proje ve hizmetlerin devam edeceğini söyledi.

eronat-1

Uzun bir süredir seçim bölgesi Diyarbakır’da saha çalışmalarını sürdüren Eronat, olağanüstü bir teveccühle karşılaştıklarını ifade etti.

eronat4

Muhalefet ve bazı taraflı anket firmalarına da, sert sözlerle tepki gösteren Eronat, sözlerini şöyle sürdürdü: “AK Parti’nin oy oranını düşük göstererek, bazı kesimlere şirin görünme çabasında olanları, Diyarbakır’a davet etmek istiyorum. Gelsinler burada vatandaşlarla sohbetimizi, birlikteliğimizi ve liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olan güven ile bağlılıklarını bir görsünler. Ankara ve İstanbul’da masa başı oturarak, tahmin yürütmekle olmaz bu işler. Biz Türkiye’nin birçok yerinde, halen birinci partiyiz. Dünya lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 2023 seçimlerinde tarihinin en yüksek oyunu alarak, inşallah yine Cumhurbaşkanı olarak seçilecektir. Milletimizin değerli oylarıyla ülkemizi yönetmeye, milletimize hizmet etmeye ve ülkemize değer katan devasa projeleri hayata geçirtmeye devam edecektir.’’

eronat2

Millet terör sevicilerine gerekli dersi sandıkta verecektir

2023 seçimlerinin, en çok da terörle mücadele konusunda hayati önem arz ettiğini belirten, Eronat sözlerini şöyle sürdürdü: “Gerek iç, gerekse de dışarda, muazzam bir mücadele veriyoruz. Yanı başımızda terör koridorlarının oluşmasını engellemek için, Mehmetçiğimiz cephede terörü vuruyor. Cumhuriyet tarihinde olmayan kararlı bir terörle mücadelemiz var. Çok şükür ki, bugün geldiğimiz noktada terörün beli kırılmıştır. Terör örgütü PKK, kaçacak delik aramaktadır. Tam da bu noktada birileri çıkıp, ‘biz iktidara gelirsek, İHA ve SİHA üretimini durduracağız’ diyor. Bunlar bilinçli yapılan şeyler. Terör örgütlerine resmen göz kırpılıyor. ‘Biz geldiğimizde sizi bombalardan kurtaracağız’ deniliyor. İşte bu yüzden, 2023 seçimleri hayati önem arz etmektedir. Milletimiz bütün bu gerçekleri iyi analiz etmek durumundadır. Bu aziz millet şüphesiz ki, ülkesinin geleceği, kalkınması ve büyümesinden yana olacaktır. Terör örgütlerini cesaretlendiren, onlara kanat gerenlere, sandıkta hiç unutamayacakları bir ders verecektir.’’

eronat1-1