AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "Bu seçimlerde beraber yol yürüyebileceğimizi düşündük ve bu teklifi DSP'ye, sayın genel başkanı ve arkadaşlarına ilettik” dedi.

AA-20230407-30788662-30788656-AK_PARTI_GENEL_BASKANVEKILI_BINALI_YILDIRIM_ILE_PARTI_SOZCUSU_OMER_CELIK_DSP_GENEL_BASKANI_ONDER_AKSAKALI_ZIYARET_ETTI

MI6 Başkanı, Kalın'ı tebrik etti! MI6 Başkanı, Kalın'ı tebrik etti!

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal'ı ziyaret etti. DSP Genel Merkezi'nde gerçekleşen görüşme 30 dakika sürdü. Görüşme sonrası bir açıklama yapan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, sözlerine Bülent Ecevit ve Necmettin Erbakan'ı anarak başladı. Ecevit ve Erbakan’ın Kıbrıs fatihi olduğunu vurgulayan Yıldırım, “Sayın genel başkanın KKTC bayrağını kendi Türk bayrağımızın yanında dalgalandırması bu konuya verdiği önemin en güzel ifadesidir. Biz de Cumhurbaşkanımızın büyük gayretleriyle yapılan son zirvede KKTC’yi Türk Devletleri Teşkilatı'na gözlemci üye olarak kabul ettirdik. Parti görüşlerimiz farklı olsa da tek millet, tek devlet, tek vatan, tek bayrak ilkeleri çerçevesinde aynı hassasiyetlere sahip olduğumuzu DSP ile bir kez daha teyit olmuş bulunuyoruz. Dolasıyla yapılacak bu seçimler ülkemizin bölgede güçlü yapısının devamıyla emperyal hedeflerin çekişmesi niteliğinde olacağını ön görüyoruz. Bu seçimlerde beraber yol yürüyebileceğimizi düşündük ve bu teklifi DSP’ye, sayın genel başkanı ve arkadaşlarına ilettik. Kendileri değerlendirip ona göre hareket edeceğiz“ dedi.

AA-20230407-30788662-30788660-AK_PARTI_GENEL_BASKANVEKILI_BINALI_YILDIRIM_ILE_PARTI_SOZCUSU_OMER_CELIK_DSP_GENEL_BASKANI_ONDER_AKSAKALI_ZIYARET_ETTI

Ziyarette seçimlerle ilgili görüş alışverişinde bulunulduğunu ifade eden Aksakal ise, “AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik partimizi ziyaret ederek, 14 Mayıs’ta 2023 Pazar günü yapılacak olan 13. Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem TBMM seçimleriyle ilgili görüş alışverişinde bulunmuşlardır. Kendisine bu ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Sayın Çelik ve Sayın Yıldırım, DSP’nin 38 yıllık siyasi geçmişi ve üç defa devlet yönetimindeki birikimlerinin yeni dönemde TBMM’ye taşınması yönündeki görüşlerini bizlerle paylaştılar. DSP seçimin ilk turda sonuçlanması ve devlet düzeninin bozulmaması için elinden geleni yapacaktır” ifadelerini kullandı.