DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, Habertürk’te yayınlanan Kübra Par’ın sunduğu programa katılarak masanın son toplantısında yaşananları anlattı.

İmzaların ardından bir buçuk saat yemek proğramının gerçekleştiğini ifade eden Ekmen şöyle konuştu:

“Masaya yönelik çok ağır ithamlar söylendi. Biz şu anda bunlara cevap vermiyoruz. Mütabakatın devam etme şansı halen ortada olduğu için. Sayın Akşener o gün masada imzaların atılmasından sonra liderlerle bir buçuk saat yemek yendiğinde de oradaydı. Toplantı sonrası masada yaşanmadı genel başkanımız bize anlattı. Yetkili organları bilgilendirdi. 5 genel başkan adayının açıklanmasını teklif ediyor, Meral hanım ben yetki almadım diyor. Genel Başkanımız da müzakereci olduğu için doyur ki;  yetki almak için partinin yetkili organlarını toplamak için ne kadarlık bir süreye ihtiyacınız var. Sayın Akşener de hemen toplarım diyor. Genel Başkanımızda şu ifadeyi kullanıyor. O zaman toplantının ikinci oturumunu Pazartesi günü yine Saadet Partisi ev sahipliğimde yapalım toplantı sonrası da adayı açıklayalım. Masada söylendiği gibi Sayın Akşener’in kaldırılması veya kaldırılmak istenmesi asla söz konusu değildir. O masada 80 milyonun kaderi var yazlıktır. Mağduriyet tartışmasına girmeyelim. Asıl mağdur millet olacak. Sayın Akşener’in bugünkü toplantıya katılması durumunda adayı tekrar değerlendirebiliriz.”

Kılıçdaroğlu, Nurdağı’nda Alman heyetle görüştü Kılıçdaroğlu, Nurdağı’nda Alman heyetle görüştü

Mehmet Emin Ekmen, ''Sayın Akşener imza attığı bildiriye katılır bugün toplantıya katılırsa yahu arkadaş bir buçuk yıldır bu masada ortak kararlar aldık hani ortak mutabakat olmadan olmazdı derse kim ne diyebilir'' dedi.