Cinsiyet eşitsizliği ve kadınlara yönelik nefret söylemleri, şiddet eylemlerini de beraberinde getiriyor. Türkiye'de kadın cinayetleri günden güne artarken, son olarak Ordu'nun Altınordu ilçesi Kayabaşı Mahallesi’nde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nden bir gün önce yine bir kadın, boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından öldürüldü.

Yeliz Gültaş (32) ile ayrıldığı eşi Muhammer Gültaş (47) arasında tartışma çıktı. Bu esnada Muhammer Gültaş, Yeliz Gültaş’a konuşmak istediğini söyleyip odaya götürdü, kapıyı kilitledikten sonra ise 10 yerinden bıçakladı. Evde bulunan başka bir kadının çığlık atması üzerine Muhammer Gültaş, motosikletine binerek olay yerinden kaçtı.

Yardım istediği şahıs, silahla vurup araçtan attı! Yardım istediği şahıs, silahla vurup araçtan attı!

1-010.jpgMuhammer Gültaş

KATİL ARANIYOR

İhbar üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri, yaralı kadına olay yerinde ilk müdahaleyi yaparak, özel bir hastaneye kaldırdı. Kadın, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Komşuları, çığlık sesi duyduklarını, sonrasında Muhammer Gültaş’ın motosikletine binerek olay yerinden kaçtığını, sonrasında ise yaralı kadını fark ettiklerini ve sağlık ekiplerine bilgi verdiklerini aktardı.

Güvenlik ekipleri Muhammet Gültaş’ı yakalamak için çalışma başlattı.