Deprem bölgelerinde enkaz altından kurtarılan 44 yaralı daha Malatya'dan kalkan Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait askeri nakliye uçağı ile İstanbul’a getirildi. Yaralılar ambulanslarla çevredeki hastanelere sevk edildi.

AW823113_05

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından enkaz altında kalanları kurtarma çalışmaları sürüyor. Malatya'da aralarında çocukların da olduğu 44 yaralıyı alan Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait askeri nakliye uçağı, saat 08.00 sıralarında Atatürk Havalimanı Askeri Apronu’na iniş yaptı.

AW823113_02

Askerlerin de yardımıyla uçaktan indirilerek ambulanslara bindirilen yaralılar, çevredeki hastanelere götürüldü.

AW823113_01

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki depremlerin ardından enkaz altında kalanları kurtarma çalışmaları tüm hızıyla sürerken, enkaz altından kurtarılan 63 yaralı, tedavilerinin sürdürülmesi için İstanbul'a getirilmişti. Bu sayı 209’a çıktı.

Hane başı 10 bin TL destek ödemesi devam ediyor Hane başı 10 bin TL destek ödemesi devam ediyor

Bu hastanelere dağılımlardan bazıları şu şekilde: Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne 39, Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi’ne 19, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi ve Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’ne 18, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 16, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 14, Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 11, Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim Araştırma Hastanesi, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Lütfiye Nuri Burat Hastanesi’ne 10 yaralı depremzede getirildi.