Trendyol Süper Lig ekiplerinden Samsunspor, hafta sonu deplasmanda oynayacağı Antalyaspor maçı hazırlıklarını Nuri Asan Tesisleri’nde Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu yönetiminde sürdürüyor. Galatasaray maçında oynadığı futbolla 5. haftanın en fazla top kazanan savunma oyuncusu olan Yunus Emre Çift, önemli açıklamalarda bulundu.

"Galatasaray maçından dersler çıkardık"

"İnanılmaz anlamlı bir galibiyet" "İnanılmaz anlamlı bir galibiyet"

AW035431_01
Galatasaray maçını ve performansını değerlendiren Yunus Emre Çift, "Galatasaray maçında ilk yarı basit goller yedik. Galatasaray'dan daha fazla pozisyon yakaladık. Daha net pozisyonlar yakaladık. Rakibimiz, 3 pozisyonda da golü buldu. İkinci yarı Galatasaray'a karşı oradaki atmosferde kendi evlerinde çok büyük üstünlük sağladığımızı düşünüyorum. 3-2’den sonra 3-3 olabilecek bir pozisyon yakaladık ama peşine şanssız bir şekilde gol yedik. Bizim için üzücü oldu ama buradan bir ders çıkarıldığını düşünüyorum. Gayet iyi oynadık, gayet iyi mücadele ettik. Geri çekilmedik, cesur oynadık. Bundan sonra o maçtan daha iyi şekilde ders alıp daha iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Daha kaliteli oyuncularla oynadığında daha çok keyif alıyorsun açıkçası. Tabii, lig farkı yapmak istemiyorum ama kaliteli oyuncularla oynadığınızda kendinizle gelişiyorsunuz. Daha dikkatli olursunuz, daha konsantre oluyorsunuz maça. Icardi çok büyük bir oyuncu. Böyle büyük oyunculara karşı mücadele etmek benim için güzel bir duygu" dedi.

"Antalyaspor maçından 3 puanla dönüp, seri yakalamak istiyoruz"

AW035431_03
Bu hafta kazanarak 3 puan hasretine son vermek istediklerini dile getiren Çift, "Antalya maçı bizim için umarım ilk galibiyetimizi alacağımız karşılaşma olur. Onun için hazırlanıyoruz. Tek düşüncemiz o. 3 puanı hak ettiğimiz oyunları oynadık ama maalesef alamadık. Bu hafta 3 puan alıp bir seri yakalamak istiyoruz. Çünkü biz bunu hak eden bir takımız. Kaliteli bir takımız. Güzel bir aileyiz açıkçası. En kısa sürede de üç puanı alıp Antalya maçından galibiyete dönmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

"Samsunspor’a para kazandırarak hedeflediğim yerlere gitmek istiyorum"

AW035431_04
Türkiye A Milli Takımı geniş havuzunda yer alan ve defalarca Ümit Milli Takım formasını giyen 20 yaşındaki savunma oyuncusu Yunus Emre Çift, "Daha iyi olabileceğini düşünüyorum açıkçası. Çünkü ben maç maç daha çok gelişmek isteyen, arzulayan bir oyuncuyum. Geçen hafta böyle bir istatistik olmuş. Süper Lig’de bu hafta en fazla araya girerek top kazanan oyuncusu (12 top kazanma) olmuşum ama ben daha iyi olabileceğimi takıma daha çok katkı verebileceğimi düşünüyorum. Öncelikli hedefim Samsunspor forması giyip, şampiyon olup, ondan sonra Süper Lig'de oynamaktı. Bu hafta bunu gerçekleştirdim. Adım adım gitmek istiyorum. Tabii ki burada kulübüme para kazanarak hedeflediğim yerlere gitmek istiyorum. Bunun için çalışıyorum. Umarım diğer hedeflediğim hayallerim de gerçek olur. Bu şehirden çıkan bir çocuk olarak şunu söylemek istiyorum; taraftarı arkamda görmek, bana destek olduklarını görmek çok özel hissettiriyor. Bu çok büyük bir gurur. Umarım benden sonra gelen oyuncular da benim gibi bu duyguyu yaşar. En büyük temennim en çok istediğim şey bu. Çünkü çok büyük bir akademi kurulu biliyorsunuz. Umarım benden sonra çok çok daha iyileri gelir. Bunu istiyorum" şeklinde konuştu.