Rus işgalinin ilk gününden beri kahramanca bir direniş sergileyen Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, Cannes Film Festivali'ne bağlanarak Putin'e ülkece meydan okuyuşlarını bir kez daha yineleme fırsatı buldu.

Putin: Batı kendi tuzağına düştü Putin: Batı kendi tuzağına düştü

Rus liderden sert ifadelerle bahseden Zelenskiy, ona Charlie Chaplin'in 'Diktatör' filminden gönderme yaparak, "'Diktatörün' kaybedeceğinden eminim" ifadelerini kullandı.

Rusya'dan ardı ardına gelen saldırılara karşı Ukrayna Ordusu mücadelesini cephede sürdürürken, Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy de siyaset sahasında işgal güçlerinin gerçek yüzlerini ortaya çıkartmaya devam ediyor.

75. Cannes Film Festivali'ne video konferansla bağlanan Zelenskiy, Putin hakkında dikkat çeken bir konuşma yaptı.

ŞARLO GÖNDERMESİ

Burada yaptığı konuşmada Charlie Chaplin'in 'Diktatör' filminden bahseden Zelenskiy, filmin zamanında gerçek 'diktatörü' öldüremediğini ancak sinemanın bu film sayesinde sessizlikten çıktığını söyledi.

O dönemden bu yana insanlığın çok sayıda film çektiğini belirten Ukraynalı lider, "Savaşın dehşetinin devamı olmayacağını düşünebilirdik ancak zamanında olduğu gibi şimdi de bir 'diktatör' var" diyerek Putin'e sert sözlerle gönderme yaptı.

CHAPLİN'E İHTİYACIMIZ VAR

Dünyaca ünlü yönetmen, oyuncu ve yapımcıların izlediği konuşmada sinemanın toplumsal işlevine dair ifadeler de kullanan Zelenskiy, "Sinemanın sessiz olmadığını kanıtlamak için yeni bir Chaplin’e ihtiyacımız var" diyerek dinleyenleri duygulandırmayı başardı.