HABER MERKEZİ/ Yunanistan, Ege Denizi'nde silah doğrulttukları ve sopayla vurdukları düzensiz göçmenleri insanlık dışı uygulamalarla kara sularımıza itmeye devam ediyor. Yunan unsurlarının göçmenlere acımasız müdahalesine tepkiler çığ gibi büyüyor.

Yunanistan'ın aralarında kadın ve çocukların da olduğu kaçak göçmenlere yönelik acımasız müdahalesine karşı dünya ülkeleri sessizliğini koruyor. İnsanlık dışı uygulamalara sadece Türkiye’den tepki veriliyor. NATO unsurlarının ve Türk Sahil Güvenlik güçlerinin kamera kayıtlarıyla da birçok kez kanıtlanan insanlık dışı uygulamada Yunanistan Sahil Güvenlik güçleri kaçak göçmenlerin bulunduğu botları, kara sularımıza çekerek getiriyor.

İnsanlık dışı uygulamaların görüldüğü fotoğrafa sen sert tepki Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan geldi. Altun, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı; ‘’Bu fotoğraf Yunanistan’ın mülteci politikasının içler acısı fotoğrafıdır. Ne akıl alır, ne de vicdan’ paylaşımında bulundu. Ne yazık ki Batı dünyası, Avrupa Birliği Yunanistan’ın bu tutumu karşısında sessiz. Bu, insanlık adına bir utanç tablosudur!’’