Son zamanlarda daha çok etkileşimin arttırılmasına yönelik çalışmalarıyla dikkat çeken Youtube, şimdi de oldukça kapsamlı tasarım merkezli yeni bir güncelleme paketinin servis edildiğini duyurdu.

YouTube görünümünü baştan aşağı değiştirecek olan bu güncelleme paketinin içerisinde pek çok önemli değişiklik var. Henüz bütün kullanıcılara ulaşmayan ancak birkaç gün içerisinde yolculuğunu tamamlayacak olan tasarım güncellemesine baktığımız zaman ilk dikkatimizi çeken husus, platforma dahil olan “Ambiyans Modu” oluyor. Eğer kullanıcılar video izleme esnasında bu modu aktif hale getirirlerse, sayfanın renk tasarımı tamamen video içeriğine özel bir renge bürünüyor ve bu sayede tam ekrana geçilmeden de oldukça şık ve dikkat dağıtmaktan uzak bir seyir imkanı yakalanıyor.

Instagram'a "müstehcen fotoğraf filtresi" geliyor Instagram'a "müstehcen fotoğraf filtresi" geliyor

Güncelleme paketi ile gelen bir diğer özellik ise, tuş tasarımlarında saklı. Buna göre artık beğen, paylaş vb. gibi tuşlar doğrudan ana sayfa şablonu üzerinde değil de ayrı bir buton içerisinde görünecek. Üstelik bu butonların rengi de arka tasarımdan farklı olacağı için, ambiyans modu değişliklerinden de etkilenmeyerek kullanıcıların görsel zevklerini olumsuz etkilemeyecek.

Dediğimiz gibi güncelleme paketi oldukça kapsamlı ve hepsini tek tek saymak son derece uzun bir zaman alacaktır. Ancak eğer henüz deneyimlemediyseniz, önümüzdeki birkaç gün içerisinde tüm bu yenilikleri bizzat test etme imkanına kavuşacağınızı bir kez daha hatırlatalım.