Apple'ın gelecek yıl sunacağı iPhone 15 serisinin ekran tasarımı netleşmeye başladı. Akıllı telefon ekranlarıyla ilgili sızıntı haberi yapan Ross Young'ın iddiasına göre iPhone 15 serisinin tamamı, hap delik ekran tasarımı ile birlikte gelecek.

Teknoloji devi Apple, eylül ayında tanıtacağı iPhone 14 serisi için hazırlanıyor. Fakat daha iPhone 14 serisini tanıtmadan önce iPhone 15 serisiyle ilgili ayrıntılar belli olmaya başladı. Apple, iki ay önce düzenlediği etkinlikte başta iPhone SE 3 ve Orman Yeşili iPhone 13 olmak üzere birçok ürününü tanıtmıştı.

iPHONE 15 TASARIMI, HAP DELİK EKRAN ŞEKLİNDE GELECEK

ShiftDelete'in haberine göre; Apple ve akıllı telefon ekranlarıyla ilgili sızıntı haberi yapan Ross Young, Twitter hesabından iPhone 14 serisinden iPhone 18 serisine kadar ekran özelliklerini veren bir çizelge paylaştı. 

Aslında bu paylaşımın iPhone telefonlar için bir yol haritası olduğunu bildiren analist, ekran altı kameranın maliyetli olacağını bu yüzden zaman içinde belli bir sırayla gelmesi gerektiğini belirtti.İki ay süre önce iPhone 15 ile ilgili ilk ortaya çıkan sızıntılarda ise ekran tasarımının tek delik şeklinde olacağı ortaya çıkmıştı. Fakat şimdi ünlü analistin yaptığı paylaşıma göre iPhone 15 serisinin tamamı, hap delik ekran tasarımı ile birlikte gelecek. iPhone 14 serisinde ise hap delik ekran tasarımı yalnızca Pro modellerde karşımıza çıkacak.

Silah fuarı Ankara'da açıldı Silah fuarı Ankara'da açıldı

Ross Young, Apple’ın şimdiki hedefinin Face ID sensörlerini ve ön kamerayı tamamen ekran altına taşımak olduğuna inanıyor. Analiste göre eğer firma başarılı olursa ekran altı kamera ve Face ID teknolojisi, 2026 yılında çıkacak iPhone 18 serisinin Pro modellerine yer almaya başlayacak.