Millet ittifakının adayı olarak seçime girmeyi çok isteyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, şok üzerine şok. Daha önce İmamoğlu ve Yavaş ismine adeta şer koyan Kılıçdaroğlu’nun, anketlerde Mansur Yavaş isminin çıkmasıyla, yeni bir şok daha yaşadığı belirtiliyor.

Volkan ESER/  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın isimlerinin de geçtiği Cumhurbaşkanlığı adaylığı için, CHP’nin adayının Kemal Kılıçdaroğlu olacağına, geçtiğimiz haftaya kadar kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak yapılan anketler ve bu anketlerde çıkan sonuçlar, kafaları karıştırdı. Kulislerden gelen son dakika bilgileri, oldukça dikkat çekti.

6’lı masanın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı ile ilgili tartışmalar devam ederken, kulislerde konuşulan isimlerle ilgili de yeni gelişmeler oldu.

Daha önce ‘Ben Ankara Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Beni tartışmaların içine çekmeyin. Adaylık gibi bir düşüncem yok’ diyen Mansur Yavaş’ın ismi, yeniden masaya getirildi.

Muhalefetin adayları olarak ismi geçen Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra, Haluk Koç’un adaylar arasında değerlendirilebileceği iddia edilirken, özellikle ‘Z kuşağı’ olarak isimlendirilen gençlerin, anketlerde ‘Kimi aday olarak görmek istiyorsunuz?’ sorusuna, Mansur Yavaş ismi vermeleri üzerine, bu ismin yeniden öncelik sırasına alındığı konuşuluyor.

Dışişleri eski Bakanı İlter Türkmen vefat etti! Dışişleri eski Bakanı İlter Türkmen vefat etti!

İddiaya göre 6’lı masada, Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına pek sıcak bakılmıyor.