Haftalardır devam eden Amber Heard-Johnny Depp davasında sona yaklaşıldı. 50 milyon dolarlık iftira davasında tanık sandalyesine ünlü bir isim çıkacak.

Altıncı haftasına giren davada, Çarşamba günü önemli bir isim tanık sandalyesine çıkacak. Johnny Depp'in eski sevgilisi Kate Moss davada ifade verecek. Moss'un ifadeye çağrılma süreci, Heard'ün bir "dedikoduyu" mahkemede dile getirmesine dayanıyor. Amber Heard, ünlü model Moss'un Depp ile olan ilişkisi sırasında fiziksel şiddete uğradığını duyduğunu söyledi ve bunu mahkemede "Öyle bir dedikodu duydum, çok büyük bir dedikodu" diyerek ifade etti.

Taksim Trio ve Yazz Ahmed müzik tutkunlarıyla buluştu Taksim Trio ve Yazz Ahmed müzik tutkunlarıyla buluştu

Depp'in hukukçulardan oluşan takımı bu ifadeyi kendi lehlerine kullanmak amacında. Moss'u ifadeye çağırarak, Heard'ün tanıklıklarının güvenilir olmadığını kanıtlamak amacındalar.

Duruşmaların son haftasında Johnny Depp'in de bir kez daha ifade vermeye çağırılabileceği belirtiliyordu. Ancak Heard'ün avukatları stratejik bir u dönüşü yaparak bu kararlarından vazgeçti. Haftanın ilk duruşmasında Heard'ün uzman tanıkları, Depp'in avukatları tarafından çapraz sorguya alındı. Psikolog David Spiegel ve el cerrahi uzmanı Doktor Richard Moore iki tarafın avukatlarının sorularını yanıtladı. Cerrah Moore, Avustralya'daki bir tartışma sırasında Depp'in parmağının ciddi şekilde kesildiği kavgayla ilgili değerlendirme yaptı. Depp, eski eşinin kendisine votka şişesi fırlattığını ve parmağının bu yüzden kesildiğini iddia ediyordu. Doktor, bu yaranın şişe çarpması ile değil elin kapıya sıkışması yoluyla oluştuğunu savundu. Ancak çapraz sorgu sırasında Depp'in avukatları doktora önceden alınan yeminli ifadesini hatırlattı ve "Her ihmal sonucu bu yara olmuş olabilir" deyip demediğini sordu. Doktor bunu söylediğini kabul etti.