İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'daki Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Merkezi, Şah-ı Merdan Kültür Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile Ana Fatma Cemevi’ne düzenlenen saldırı hakkında "Soruşturma derinleşmiş, yeni gözaltılar yapılmış ve eski Türkiye’nin ayak izlerine rastlanmamıştır." açıklamasında bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'daki Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Merkezi, Şah-ı Merdan Kültür Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile Ana Fatma Cemevi’ne düzenlenen saldırı hakkında açıklamalarda bulundu.

Yavuz Ağıralioğlu: Sözlerim çarpıtıldı Yavuz Ağıralioğlu: Sözlerim çarpıtıldı

Sosyal medya aracılığıyla açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, ‘Soruşturma derinleşmiş, yeni gözaltılar yapılmış ve eski Türkiye’nin ayak izlerine rastlanmamıştır.’ diye konuştu.

Bakan Soylu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"3 gün önce, Eski Türkiye’nin bir alışkanlığı ile karşılaştık... Muharrem Ayının birinci gününde 3 Cemevine yönelik alçakça provokasyona dair elde edilen tüm bilgiler, yargıya intikal ettirilerek birliğimizi hedef alan bu "planlı provokasyon" en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Soruşturma derinleşmiş, yeni gözaltılar yapılmış ve eski Türkiye’nin ayak izlerine rastlanmamıştır."