Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde 14 köyü birbirine bağlayan köprü, sel afetinde yıkıldı. Yolun ulaşıma açılabilmesi için çalışan ekipler, iş makineleriyle toprağı temizleyerek yolu trafiğe açtı.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu Taşköprü’de sağanak yağış ile birlikte derelerde su taşkınları yaşandı. Çay ve dere üzerindeki köprülerin zarar gördüğü taşkında Taşköprü ilçesinde Karapınar, Akçakese, Çatderesi, Garipoğlu, Boyalı, Ortaköy, Sarıseki, Üzüktaş, Yalak, Sarpun Süle, Koccuvaz, Kayadibi, Karaburun ve Göynük köyü yollarına ulaşımı sağlayan köprü sel nedeniyle yıkıldı.

AFAD'dan Batı Karadeniz uyarısı: Bazı il ve ilçelerdeki taşkın riski tehlikeli boyutlara ulaştı AFAD'dan Batı Karadeniz uyarısı: Bazı il ve ilçelerdeki taşkın riski tehlikeli boyutlara ulaştı

Yolun ulaşıma açılabilmesi için çalışan ekipler, iş makineleriyle toprağı temizleyerek yolu trafiğe açtı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Kastamonu Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, derelerdeki su seviyesinin yükselmesi nedeniyle Çatalzeytin’de 6, İnebolu’da 1, Bozkurt ve Küre’de 4’er olmak üzere il genelinde 15 geçici köprünün de zarar gördüğü belirtildi. Açıklamada, “Daha önce ihalesi gerçekleştirilen kalıcı köprülerin yapım süreci devam ediyor. Suyun debisinin düşmesiyle birlikte gerekli çalışmalar süratli şekilde yapılıp, bozulan büz, menfez köprülerin onarımı gerçekleştirilecektir. Bu süreçte vatandaşımızın mağdur olmaması için gereken her türlü tedbir valiliğimiz ve kaymakamlıklarımızca alınmaktadır” denildi.