Ukrayna savaşı nedeniyle Batı'nın yaptırım uyguladığı Rusya tatil için Türkiye'ye akın ediyor.

Rusya Tur Operatörleri Birliği, tur operatörlerinin, yakın tarihler için Türkiye'ye uçuşlarda tur paketi sıkıntısı yaşandığını, arzın yaşanan talebi karşılamadığını belirtti.

Batı'nın Ukrayna savaşı nedeniyle yaptırım uyguladığı Ruslar tatil için Türkiye'ye akın etmeye devam ediyor. Talebin çok fazla olması nedeniyle tur operatörleri uçak sayısının artmasını istedi. Talebin arzı aştığını vurguladı.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), ülkede Türkiye’de tatile yönelik talebin arzı aştığını bildirdi. ATOR’dan yapılan yazılı açıklamada, tur operatörlerinin, yakın tarihler için Türkiye'ye uçuşlarda tur paketi sıkıntısı yaşandığı konusunda bilgi verdiği kaydedildi.

Borsa haftaya rekorla başladı! Borsa haftaya rekorla başladı!

0i1Kf4pGGUqrwIa6h18POw

Moskova’dan sonraki 2-3 günü kapsayacak şekilde Antalya’ya uçuş bulmanın imkansız olduğuna işaret edilen açıklamada, “Talep, kısıtlı hava yolu taşımacılığı nedeniyle arzı önemli oranda aşıyor. Ege sahillerine yönelik arz sıkıntısı daha da fazla” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Temmuz ve Ağustos ayına yönelik tatil seçeneklerinde ise durumun daha iyi olduğuna işaret edilirken durumun kademeli olarak daha iyi bir hale geldiği ve hava yolu taşımacılığı konusunda da iyileştirmelerin yapıldığı kaydedildi.