Ertuğrul Özkök'ün Ahmet Hakan'a 'Ahmet Arslan' ismiyle yazılar yazdırdığını söyleyen Rasim Ozan Kütahyalı, "Oradan muhafazakar mahalleye sallıyordu" dedi.

Bakan Çavuşoğlu: Savaş varken de diplomasi devam ettirilebilir Bakan Çavuşoğlu: Savaş varken de diplomasi devam ettirilebilir

Rasim Ozan Kütahyalı, önceki akşam konuk olduğu Buket Aydın’ın Haber Global’deki programında Ertuğrul Özkök ve Ahmet Hakan'la ilgili açıklamalarda bulundu. Daha önce "Kudret Köseoğlu" mahlasını kullanarak yazılar yazdığını ve Ertuğrul Özkök'ü yıpratmaya çalıştığını açıklayan Kütahyalı, Özkök'ün de Ahmet Hakan'a "Ahmet Arslan" ismiyle yazılar yazdırdığını söyledi. Kütahyalı şöyle konuştu:

"Ben 2008’de köşe yazarı olarak başladığımda siyasi bir amaçla da girdim askeri vesayeti devirmek için genç bir ihtilalci olarak. O dönemde medyada iki zirve vardı. Ertuğrul Özkök ve Zafer Mutlu. Fatih Altaylı bunların çok altındaydı. Messi ve Ronaldo gibiydi. İlk olarak girdiğinde insan zirveleri hedefler. Tüm gün benle uğraşan genç gazeteciler var belgesel yapıyorlar saygı duyuyorum.

Kimse söylemedi. Ben tamamen kendim Özkök ile uğraştım. Orada Özkök’e her şeyi anlattım. Yayında öğrenmedi biliyordu. O dönem Taraf’ta da yazıyordum bir proje geldi aklıma. Rahmetli Ahmet Kekeç’e söyledim ilk. 2009’un Ekim’de başladık Aralık’ta devrildi. Bir anlamı kalmadı. Benim Türk medyasında yaptıklarımın milyonda biri değildir Kudret Köseoğlu. O dönem de Ertuğrul Özkök, Ahmet Hakan’a ‘Ahmet Arslan’ adıyla köşe yazdırıyordu. Oradan muhafazakar mahalleye sallıyordu.''