TBMM Genel Kurulu’nda İyi Parti ve AK Parti milletvekilleri arasında yumruklu kavga çıkmış, AK Parti Milletvekili Zafer Işık, İyi Parti Milletvekili Hüseyin Örs’ün başına yumruk atmıştı. İyi Partili Aylin Cesur, TBMM revirinde yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılan Örs'ün geçen sene geçtiğimiz sene kalp pili takıldığını hatırlatarak hayati tehlikesinin bulunduğunu ve uyutulduğunu açıklamış ve "Halk arasında kalp geri döndürülmesi olarak bilinen kardiyo şok tedavisi uygulandı"  demişti.

'Vatandaşımızı bu liyakatsizlerin eline bırakmayacağız' 'Vatandaşımızı bu liyakatsizlerin eline bırakmayacağız'

Örs’e saldırarak yoğun bakıma kaldırılmasına neden olan AK Parti'li Işık ise "Genel Kurul’da zaman zaman böyle şeyler olur, özür dilemeyeceğim" yorumunu yapmıştı. Örs'ü ziyaret eden AK Parti'li milletvekillerinden Mustafa Elitaş,''Vekillerin birbirini tahrik etmeleri değil, hepimiz bu ülkenin insanıyız. Ağız dalaşı olabilir ama fiziki bir şey olmaması lazım. Meclis'e yakışmayan görüntüler'' ifadelerini kullanmıştı.

TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylama sonucunda, Örs'e saldıran AK Parti'li Işık'a verilen ceza belli oldu. Işık'ın TBMM'nin iki oturuma katılmamasına karar verildi. AK Parti'li vekillerin de Işık'a 'ceza verilmesi' yönünde oy verildiği görüldü.