Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 21-27 Temmuz haftalık vaka tablosuna göre; 226 bin 532 kişinin testi pozitif çıktı, 96 kişi hayatını kaybetti, iyileşen sayısı ise 124 bin 732 oldu.

Artışa geçen koronavirüs vakaları nedeniyle birçok ülkede yeniden tedbirler alınıyor. Vak artışı nedeniyle Hayat Eve Sığar uygulamasında kırmızıya dönen Kocaeli'nin Darıca ilçesinde test için hastaneye başvuranların maske takmaması dikkat çekti. İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan ise, test ve maske çağrısında bulundu.

Kocaeli'nde koronavirüs (Kovid-19) vakaları artışa geçti. Kovid-19 vaka yoğunluğu haritasına göre, birçok ilçe kırmızı renge döndü. Kovid-19 tedbirleri neredeyse her yerde unutulurken, koronavirüs şüphesiyle hastaneye gidenlerin umursamazlığı dikkat çekti. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kovid-19 Polikliniği'nde test için bekleyenlerin çoğunda maske olmadığı görüldü.

Bu kez brandaya atlamadı: Feci şekilde can verdi! Bu kez brandaya atlamadı: Feci şekilde can verdi!

'BİR KERE MASKE TAKIP, HASTANEYE BAŞVURMALI'

Koronavirüs şüphesi taşıyan kişilerin mutlaka maske takması gerektiğini belirten Kocaeli İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, "Kendinden şüphelenen bütün vatandaşlar, bir kere maske takıp mutlaka hastaneye başvurmalı ve test yaptırmalı. Kendini mümkün olduğunca izole etmesi lazım. Çünkü etrafındakilere bulaştırma riski bulunuyor. Maalesef bu son varyantlarda bulaşma hızı çok fazla. Onun için kendini izole edecek, dinlenecek, iyi beslenecek. Zaten aşıları da olduysa; büyük oranda hafif şekilde hatta belli belirsiz şekilde geçirecektir" dedi.