FETÖ/PDY’nin Emniyet Mahrem yapılanmasında faaliyet yürüten ve MİT operasyonuyla yakalanarak Türkiye'ye getirilen Uğur Demirok tutuklanarak cezaevine gönderildi.

FETÖ/PDY’nin Emniyet Mahrem yapılanmasında faaliyet yürüten ve MİT operasyonuyla yakalanarak Türkiye'ye getirilen Uğur Demirok, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Beyoğlu’nda polislerle çatışmaya giren kişi öldürüldü! Beyoğlu’nda polislerle çatışmaya giren kişi öldürüldü!

FETÖ/PDY'nin Emniyet Mahrem yapılanmasında faaliyet yürütmüş Uğur Demirok, 15 Temmuz 2016 darbe girişimi akabinde yurt dışına kaçmıştı. Geçmişte örgütün TSK Mahrem Yapılanmasında da görev aldığı tespit edilen ve örgütün kripto haberleşme programı Bylock kullanıcısı olan firari Uğur Demirok'un hakkında yakalama kararı da bulunuyordu. Şüpheli Demirok, geçtiğimiz günlerde Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu yakalanarak Türkiye'ye getirildi. Hakkındaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Demirok, Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.
Sevk edilen şüpheli, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

"Saf niyetlerle, cemaat düşüncesi ile dini bir yapı olarak içinde bulundum"

Şüpheli Uğur Demirok’un, İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliğinde verdiği ifadesinde, örgütle 1999 yılında dershane aracılığıyla tanıştığını söyleyerek, "Üniversiteyi kazandıktan sonra bu yıllarda da dershane sürecinden tanışmış olduğum için işin içinde bulundum. Zamanında bu bursları da devam ettirdiler. Bu yardımlar ve burslar nedeniyle görüştüm, çeşitli vazifelerde bulundum. Bu süreç sonunda 2015 yılı ortalarında da büyük oranda alakamı kesmiştim. 2016’da Azerbaycan’a geçtim, orada şirket kurdum ve örgütün bu şirketle bir alakası olmadı. 7 yıldır orada işimle şirketimle bir yerlere geldim. Öncesinde saf niyetlerle, cemaat düşüncesi ile dini bir yapı olarak içinde bulundum" ifadelerini kullandığı öğrenildi.