Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün günlük hava durumu tahminlerine göre ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Karadeniz ( Artvin hariç), Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu(Antep ve Kilis hariç) ile Erzurum ve Ağrı çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İzmir, Manisa, Muğla, Aydın için ‘turuncu’ kod uyarısında bulunulurken Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Kütahya, Bilecik, Denizli, Uşak için ise ‘sarı’ kodlu uyarıda bulunuldu. Yağışların yerel olmak üzere kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek sel ve su baskını gibi olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Rüzgarın Marmara'nın kuzeyinde kuzeyli, Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde ve gece saatlerinden sonra Batı Akdeniz kıyılarında güneyli yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

Mardin'de yaşam malzemesi bulundu Mardin'de yaşam malzemesi bulundu

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.