Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 8 Kasım hava durumu tahminleri açıklandı. Batı bölgelerde hava sıcaklıkları düşerken, salı günü için yeni uyarı geldi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu değerlendirmelerine göre Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bitlis, Muş, Şırnak, Erzurum ve Antalya'nın Doğu kesimlerinde sağanak yağışları görülecek. Hava sıcaklıkları ise İstanbul'da 18 derece olacak, yağış alan yerlerde de 2 ila 5 derece azalacak. Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu (Eskişehir dışında), Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Seyir halindeki araçlardan birbirine kurşun yağdırdılar Seyir halindeki araçlardan birbirine kurşun yağdırdılar

Genellikle yağmur ve sağanak, Hatay kıyılarında gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların, Hatay, Tunceli, Erzurum, Bingöl, Diyarbakır ve Mardin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.