Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya ve HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'na "terörist" demesi sonrası kendisine verilen para cezasına tepki gösterdi. 

Bütçe Temmuz’da 64 milyar lira açık verdi! Bütçe Temmuz’da 64 milyar lira açık verdi!

 Küçük, yazısında şu ifadeleri kullandı:
 
"Sözde iki vekil beni mahkemeye verdiler. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı sağ olsun Sayın Erdoğan gidici diye hemen hakkımda “Yazılı veya Görüntülü Bir İleti ile Hakaret” suçundan 1 yıldan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırladı. 
 
Bu dava açılmaz diye düşünüyordum. Kovuşturmaya yer yok diye karar çıkacak diye bekliyorduk. PKK’nın siyasi kanadı HDP’nin iki sözde vekili demek ki bazı savcılar ve hâkimler nezdinde daha önemliymiş.
 
Sonuçta mahkeme görüldü ve Ankara 75. Asliye Ceza Mahkemesi hiç beklemeden davayı karara bağladı. Bana 19 Temmuz’da 6 bin 620 TL adli para cezası verdi. Hükmü geri de bırakmadı. 
 
Vay be, Gare şehitlerimizi savunduğum için, o gece bu şehitlerimizi Türk devleti katletti diyenlerle kafa kafaya mücadele ettiğim için 6 bin 620 TL para ödememe karar veren Ankara 75. Asliye Ceza Mahkemesi beni cezalandırdı. Kararı siz değerli okur ve izleyicilerime bırakıyorum. 
 
Bu arada mahkemeler Erdoğan’ın emrinde diyenler utanır mı acaba? Hiç sanmam. Tam tersi, Erdoğan’ı savunanları mahkeme cezalandırmak için acele bile karar veriyor. 
 
Son olarak geçmişte bazı HDP’li vekillerle de tartışmam oldu. Bir kısmı cezaevinde. HDP ve bu iki vekille sonuna kadar mücadeleye devam edeceğim. Son gülen kimmiş göreceğiz."