İş Sanat, 7 Aralık Perşembe akşamı Kubat’ı, Ege türkülerinden oluşan bir repertuarla sahnesinde ağırlayacak.

Türk halk müziğinin güçlü sesi Kubat, ‘Ege Türküleri’ başlıklı konserle seyircinin karşısında olacak. Kültürel mirasın türkülerini modern dokunuşlarla gelecek nesillere aktaran sanatçı, Ege türkülerine olan sevgisini 7 Aralık tarihinde İş Kuleleri Salonu’nda seyircisiyle paylaşacak.

Ahmet Mümtaz Taylan’dan Settar Tanrıöğen ile ilgili açıklama Ahmet Mümtaz Taylan’dan Settar Tanrıöğen ile ilgili açıklama

kubat-kimdir-260

Maviyi ve yeşili birleştiren Ege bölgesi coğrafyasından etkilenen türküler, Kubat’ın yorumuyla yeniden hayat bulacak. Konserde sanatçıya yeni neslin başarılı yorumcularından Canan Çal eşlik edecek.

Ege Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’ndan mezun olan Canan Çal, 2015 yılında Kalan Müzik etiketiyle raflarda yerini bulan ‘Ege’nin Türküsü’ albümüyle dikkat çekmişti. Çal, farklı yörelerin türkülerini yorumladığı ‘İz’ adlı albümünü ise 2018 yılında seyircinin beğenisine sundu.

AW081940_02

Yapılan açıklamaya göre konser biletleri, Maximum Kart sahiplerine yüzde indirimle satılıyor. Öğrenci ve 65 yaş üzeri izleyiciler için uygun fiyatla satışa sunulacak bir kontenjanın da ayrıldığı konserin biletleri, tüm Biletix gişelerinden, öğrenci ve 65 yaş üzeri biletler ise sadece İş Kuleleri ana gişeden temin edilebilir.