CHP Lideri Kılıçdaroğlu, grup toplantısında duyurduğu “iktidarın kaçış planını” anlattı. Kılıçdaroğlu, TÜRGEV ve Ensar vakıfları aracılığıyla ABD’ye yüklü miktarda para aktarıldığını söyledi.

Kılıçdaroğlu Twitter hesabından yayımladığı videoda şunları söyledi:

''Grup toplantımda bürokratlara seslendim. Dürüst bürokratlara selam olsun. Allah onlardan razı olsun. Sarı bürokratlar, devleti kanun dışı talimatları uygulayarak bitkisel hayata soktunuz. Amacım komaya sokulan devleti uyandırmaktır. Size de iyilik yapıyorum sarılar, bu suç gemisinden inin, kurtarın kendinizi. Onlar planlarını yapmaya devam ediyor. Çok sayıda paralel planları var. İçlerinden çok vahim birini açıklıyorum. Belgeler elimizde. Amerika’da bir vakıf kurduruyorlar. Amerika kanunlarının kanunlarına gizlenebilirler. Orası hukuk devleti. Kendileri için yeni bir Pensilvanya yaratma peşindeler.

ABD’de vakıf kuruyorlar, başına da bir ABD vatandaşı koyuyorlar ama vakfın asıl yönetimi Erdoğan ailesinde. İsim vermeyeyim. Bu paralel yapının paraya ihtiyacı var. Türkiye’den öğrenciler için kuruldu süsü verilen vakıflar seçiliyor. TÜRGEV ve Ensar. Bu vakıflar paraları ABD’ye gönderiyor. 20 milyon dolar, 10 milyon dolar, bir TÜRGEV bir Ensar. 1 milyar lirayı şıp diye Amerika’ya transfer ediyorlar. Ensarcığım, TÜRGEV’ciğim bu paraları nereden buldunuz? Paralel hayatlar kurma görevini size kim verdi? Yeni iktidarın sizi orada rahat bırakacağını mı sanıyorsunuz?

Belediyelerimize de sesleniyorum, bu derneklerden kurtulmak isteyen evlatlarımıza sahip çıkın. Yurtlarınıza alın. İşte emekliye bu yüzden para yok. Bu yüzden süt 20 lira. Onlar kaçacakları yerin yolunu yaparken bizim gidecek başka yerimiz yok.''

Bursa programı iptal edildi! Bursa programı iptal edildi!