Bir süredir merakla beklenen Kuş Uçuşu dizisi dün Netflix'te gösterime çıktı. 8 bölümden oluşan Kuş Uçuşu, Kanal D'nin dizisiyle pişti oldu. Kuş Uçuşu bu benzerlik nedeniyle sosyal medyayı salladı.

Başrollerini Birce Akalay, Miray Daner ve İbrahim Çelikkol’un paylaştığı, kadrosunda Burak Yamantürk, İrem Sak ve Defne Kayalar gibi başarılı isimlerin yer aldığı konusuyla dikkat çekiyor.

Dizide iki kadının mücadelesi anlatılıyor. Kuş Uçuşu, dünyada hala karar verici pozisyonlarda duran X kuşağıyla, yeni gelmekte olan Z kuşağının çarpışmasını gözler önüne seriyor.

KuşUçuşuDizi

Kemanın parlayan yıldızı Kuşadası’nda sahneye çıktı! Kemanın parlayan yıldızı Kuşadası’nda sahneye çıktı!

İki farklı nesilden iki kadın karakterin mücadelesini anlatan Kuş Uçuşu dizisi, bu yönüyle 2014 – 2016 yılları arası Kanal D’de yayınlanan Güllerin Savaşı’na benzetildi.

Güllerin Savaşı’nda da Canan Ergüder’in oynadığı güçlü kadın karakter Gülfem ile Damla Sönmez’in oynadığı Gülru’nun birbirlerine rakip olarak yaşadıkları olaylar anlatılıyordu.  Gülru, mesleğinin zirvesine ulaşan Gülfem’in hem hayranı hem de en azılı rakibiydi. Gülfem ve Gülru’nun savaşı, diziyi izleyenlerin de unutamadığı bir hikayeydi.

Kuş Uçuşu dizisinde de iki kadının bu rekabeti izleyicinin benzetme yapmasına neden oldu.

25721-LdOzY

Şu sıralar Netflix’te popüler olan Kuş Uçuşu diziyle ilgili bu benzetme sosyal medyada da gündem oldu.