Yazar Metin Köse 4,5 yıl süren çalışmasını, sevenleri ve kitabı merak edenler ile buluşturdu. "Benim baş yapıtım Peygamberimizi [S.A.V] anlatmalıydı" diyen Metin Köse kitabın hikayesini paylaştı.

HABER MERKEZİ

Raflarda yerini alan “Kainatın Övüncü Hz. Muhammet” kitabı okurları tarafından büyük ilgi gördü.

Metinkose Kainatinovunchz Muhammed

Roman ve Biyografi tarzında yazılan eserle ilgili Yazar Metin Köse, bu eseri hazırlama sürecini şöyle anlattı: “Her yazarın bir gün mutlaka yazabilmeyi hayal ettiği bir baş kitap vardır. Benim baş kitabım ise Peygamberimizi (S.A.V.) anlatmalıydı. Bu hayal, bundan tam otuz yıl evvel daha henüz genç bir köşe yazarıyken, üstelik hiçbir kitabım yayımlanmadan çok önce gönlüme düşmüştü. Sonrasında yayımlanan kitaplarım ise bu baş kitabı yazabilme yolundaki tecrübelerimi oluşturdu. Kainatın Övüncü Hz. Muhammed (S.A.V.) İslami kaynaklardan yapılan detaylı araştırmalar ve birçok biyografinin incelenmesi neticesinde dört yılı aşkın bir sürede hazırlandı. Peygamberimizin (S.A.V.) hayatı, doğumu öncesi Mekke’nin sosyal yapısından başlayarak vefatına kadar olan süreçteki insanlığa örnek şahsiyeti, kendisine karşı olanlar tarafından bile takdir edilen güvenilir ve emin kişiliği,  tamamen sade bir dil ve son derece akıcı bir üslupla kaleme alındı. Roman Tadında Biyografi tarzıyla hazırlanan eseri, okuyucunun bir başucu kitabı olarak görüp her fırsatta çevresine tavsiye edeceğine inanıyorum. Yine de bu konudaki asıl kararı siz vereceksiniz.” 

Wi 500

Metin Köse'nin Hayatı

Türkiye'den kaçırılan heykel yurda dönüyor! Türkiye'den kaçırılan heykel yurda dönüyor!

Madenci bir ailenin üç çocuğundan biri olarak 1960’da Zonguldak Kozlu’da doğdu. 1977’de Kozlu Lisesi’nden,  1982’de Fırat Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümünden mezun oldu. Ankara’da özel bir kurumun Bilgi İşlem Merkezi’nde Matematikçi olarak görev aldı. Özel radyolarda ve TRT2 TV’de programlar yaptı. Sevgi Öyküleri, Dost Müzik, 2001;  Gülümse, Net Müzik, 2004 şiir albümleri yayınlandı. Görme engelliler için Hz. Mevlâna’nın Mesnevisini (6 cilt) seslendirdi. Evli ve iki çocuk sahibi baba Metin Köse, 90'lı yıllarda yerel gazetelerde yazılarını yazdı. Cumhuriyet gazetesi olan "Tasvir Gazetesi'nde" yazdı. 

Whatsapp Image 2024 04 24 At 13.19.57

Kitapları:

Bizim Devrek, Birlik Yayınları, 2002; Emeğin Kenti Zonguldak, Doğuşum Matbaası, 2004; Zonguldak Şehitleri, Minpa Matbaası, 2004; Kervan, Ötüken Neşriyat, 2005; Panta Rei, Elips Kitap, 2007; Mükellefiyet, Doğan Kitap, 2010; Göl Dağı, Doğan Kitap, 2012; Büyük Yürüyüş, Doğan Kitap, 2014; Aç Kapıyı Ben Geldim, Doğan Kitap, 2017.