Sabah saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve lodosun etkili olduğu İstanbul'da yüksek kesimlerde kar başladı. Anadolu Yakası'nda Beykoz, Çamlıca, Pendik, Çemkeköy ve Kartal'da etkisini gösteren kar yağışı Avrupa Yakası'nda ise Silivri, Beylikdüzü ve Çatalca'da etkili oluyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü de bu akşam etkisini göstermesi beklenen kar yağışının yağışının il genelinde orta kuvvette olacağı belirtti. Öte yandan MGM'den İstanbul için sarı kodlu kar uyarısı verildi. 

 İstanbul’da kar yağışının salı ve çarşamba günü kuvvetini artıracağı tahmin ediliyor. Yağışlar perşembe gününden itibaren etkisini yitirecek.

MGM'DEN YENİ UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), İstanbul'daki kar yağışı için yeni uyarıda bulundu. Bu akşam saatlerinde etkisini artırması ve pazartesi sabah saatlerine kadar il genelinde karla karışık yağmur ve kar yağacağı belirtildi.

Meteoroloji'den gelen açıklamada, "Avrupa yakası ile şehrin yüksek kesimlerinde zaman zaman kuvvetli kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Ulaşımda aksamalar, yüksek kesimlerde buzlanma ve don olayı, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi şeklinde kar yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

Erdoğan ve Bahçeli görüşecek Erdoğan ve Bahçeli görüşecek

EKREM İMAMOĞLU: MÜMKÜN OLDUĞUNCA DIŞARIYA ÇIKMAYIN

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da beklenen kar yağışı ile ilgili konuştu. 

"Bugün itibariye soğuk hava dalgası bizimle buluşmaya başladı. Özellikle Silivri, Çatalca ve Arnavutköy ilçelerinden giriş yapan, kuzeyden gelen bir hava akımının ilerleyen saatlerde kara dönüşeceği noktalar var. Bugün özellikle öğleden sonra başlayacak gece saatlerine kadar devam edecek fırtına en önemli başlık."