İBB Başkanı İmamoğlu, Rize ziyaretinde düzenlediği mitingde "Bir kişi değil, millet kazanacak. Ben de 6 liderin ortaya koyduğu düşüncenin, İBB Başkanı olarak en güçlü neferi olacağım" diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Rize ziyaretinde konuştu. Farklı görüşlerdeki 6 siyasi partinin "memleketin özgürleşmesi için" bir araya geldiğini söyleyen Ekrem İmamoğlu, "Ben de 6 liderin ortaya koyduğu düşüncenin, İBB Başkanı olarak en güçlü neferi olacağım" dedi.

Hükümete yönelik de eleştiride bulunan İmamoğlu, "Bunlar da her ağacı beton ediyor. Her şeyi ben kazanacağım diye diye üst üste iki defa kaybettiniz" ifadelerini kullandı.

'HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ'

İmamoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Bir kişi değil, millet kazanacak. Bizim çay üreten insanlarımız mutsuz. Çünkü tarımın desteklenmediği hiçbir toplum hiçbir konuda başarılı olamaz. Biz çayın da fındığın da doğanın da yanındayız. Sizlerle beraber çayda yaşanan sorunu da tarımda yaşanan sorunu da çözeceğiz.

Farklılıklarımız bir araya geldiğinde çok daha güzel oluyor. İnsanlar şunu hatırlasın, özgürlüklerden, eğer düşüncesini söylediği için suçlanan bir toplum değil, düşüncesiyle insanlara ışık tutan bir toplum haline gelirsek ekonomide de iyi oluyoruz o zaman.

1 TL’lik döner izdihamı 1 TL’lik döner izdihamı

Ben 'İstanbul ittifakının adayıyım' demiştim. Günün sonunda belki de tarihin en yüksek oyunu alarak İBB Başkanı seçildim. Şimdi de bu milletin en az yüzde 60'ının bir değişim istediği ortamda hep birlikte başaracağız göreceksiniz. Bu masanın en büyük vaadi barıştır, huzurdur, milletçe dimdik ayakta olmaktır."