Ramazan Bayramı’nda Yüksek Hızlı Tren hatlarında 10 bin 728, konvansiyonel trenlerde 34 bin 800 kişi olmak üzere, toplam 45 bin 528 kişilik ek kapasite artışı yapıldı. Biletler 15 Nisan 2022’den itibaren satışa çıkarıldı. Yüksek Hızlı Trenlere rağbet olduğunu dile getiren vatandaşlar ise, biletlerin anında tükenmesinden dert yandı.

Ekin Hazal DOĞRUYUSEVER/ 2 Mayıs'ta Ramazan Bayramı başlayacak. Bayram için şehir dışına çıkmayı planlayan vatandaşlar ise; bir ay önceden hızlı tren, uçak ve otobüs bilet fiyatlarını araştırmaya başladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Ramazan Bayramı’nda Yüksek Hızlı Tren hatlarında 10 bin 728, konvansiyonel trenlerde 34 bin 800 olmak üzere toplam 45 bin 528 kişilik ek kapasite artışı yapıldı.

Biletler 15 Nisan'dan itibaren satışa sunuldu

TCDD Taşımacılık AŞ, Ramazan Bayramı nedeniyle artan yolcu talebinin karşılanabilmesi için trenlere ek sefer konularak kapasite artışına gitti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, 29 Nisan-8 Mayıs tarihleri arasında ana hat ve bölgesel trenlerde de ek sefer olacağı belirtilerek, "İzmir Mavi Ekspresi, 4 Eylül Mavi Ekspresi, Doğu Ekspresi, Güney/Vangölü Ekspresi, Konya Mavi Ekspresi, Ege Ekspresi, Erciyes Ekspresi, Toros Ekspresi, Fırat Ekspresi, Pamukkale Ekspresi, Ankara Ekspresi, Ada Ekspresi ile Uzunköprü-Halkalı Bölgesel Treni, Kapıkule-Halkalı Bölgesel Trenine de pulman vagonlar ilave edilecek. Bayram tatili süresince ana hat ve bölgesel trenlerde toplam 580 vagon ilaveyle 34 bin 800 kapasite artışı sağlanacak” denildi.

Başkent’te 7’den 70’e ekmek sırası! Başkent’te 7’den 70’e ekmek sırası!

Bayramda Ankara’dan Eskişehir’e yolculuk yapmayı düşünen vatandaş Begüm Yılmaz ise; şunları dile getirdi: “Akaryakıt fiyatlarında yaşanan artıştan ötürü, bu yıl arabamla seyahat edemeyeceğim. Artan maliyetlerden ötürü, Yeni Hızlı Treni tercih edeceğim. Biletimi, 15 Nisan’dan sonra alabildim bu anlamda trene bir hayli rağbet olduğunu söyleyebilirim. Arabayla gittiğim zamanlar saat olarak daha geç varıyorum istediğim yere fakat uçak ve tren bu anlamda konforlu oluyor. Uçak biletlerine de göz attım, bütçeme oldukça fazla geldi, gidiş ve dönüş benim için daha maliyetli oluyor.”