A Milli Futbol Takımı'nın 19 Kasım Cumartesi günü Çekya ile karşılaşacağı özel maça ev sahipliği yapacak Gaziantep'te, 21 yıl sonra milli maç heyecanı yaşanacak.

2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri'nin hazırlıkları kapsamında dün İskoçya ile Diyarbakır'da karşılaşan A Milli Futbol Takımı, ikinci maçında ise 19 Kasım Cumartesi günü Gaziantep Kalyon Stadı'nda Çekya ile saat 20.00'de mücadele edecek.

Güneydoğunun lokomotif şehri Gaziantep'te, A Milli Takım seviyesinde 21 yıl sonra bir maça ev sahipliği yapmanın heyecanı yaşanıyor.

Gaziantep, son olarak 25 Nisan 2001'de milli takımı ağırlamış, Kamil Ocak Stadı'nda oynanan özel maçta Arnavutluk, Türkiye'yi 2-0 yenmişti.

Ronaldo'dan yalanlama Ronaldo'dan yalanlama

İl Gençlik ve Spor Müdürü Muhittin Özbay, AA muhabirine, 21 yıl sonra kentte milli takımın gelmesinin kendilerini heyecanlandırdığını ifade etti.

Maçın oynanacağı Kalyon Stadyumu'nda hazırlıkların tamamlandığını belirten Özbay, şunları kaydetti:

"Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yetkililerin ön gördüğü tüm eksiklikleri Bakanlığımız, Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle tamamladık. En son 4 bin koltuk yenilemesi yaptık. Müsabakaya hazırız, mutlu ve gururluyuz. Yeni açılan Gaziray Banliyö'nün statta çift durağı var. Yani stada ulaşım çok kolay artık. Tek seferde bin 500 kişi gelebilecek. Ayrıca Gaziray yıl sonuna kadar ücretsiz. Biz de bunun duyurusunu herkese yaptık. Öğrenci yurtlarında kalan öğrenci kardeşlerimizin bir kısmını TFF'nin misafiri olarak maça götüreceğiz. Muhteşem ve çok heyecanlılar. Bin 500 başvuru aldık. Bunların statta yerleşimlerini ayarladık. O milli ruhu statta yansıtacağız. Bayrak, flama, slogan ve tezahüratlarla inşallah milli takım galip gelecek."