Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlik yıllarına ait fotoğraflar Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi tarafından köşesinde paylaşıldı.

Abdülkadir Selvi bugünkü köşesinde Erdoğan'ın Ordu gezisinden izlenimlerini paylaştı.

Selvi, Erdoğan'ın gençlik yıllarına ait fotoğrafların ilk kez Ordu'da kendisine takdim edildiğini de aktardı.

İşte Selvi'nin yazısından o bölüm:

Erdoğan’ın fındık taban fiyatını açıkladığı konuşmasını burada tekrar edecek değilim. Ama bu tür gezilerde bir de özel anlar olur. Objektiflere yansımayan özel paylaşımlar yaşanır. Size ondan söz etmek istiyorum. Erdoğan Ordu’dayken İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden sınıf arkadaşı Hüdaver Güngör’den çok anlamlı bir hediye alıyor. Hüdaver Güngör ile Erdoğan 1966-1973 arasında İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde aynı sınıfta birlikte okumuş. Erdoğan’a o dönemlere ilişkin siyah beyaz fotoğrafların bulunduğu albümü takdim ediyor. Erdoğan, arkadaşlarının yer aldığı fotoğrafları görünce duygulanıyor. Hüdaver Güngör’le fotoğraf kareleri üzerinden o günleri yâd ediyorlar.

erdoeski3

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu aracılığıyla ulaştığım Hüdaver Güngör’le sınıf arkadaşı Erdoğan’ı konuştum. “Aynı sınıfta okuduk. İmam hatipliler olarak aramızda ayrı bir samimiyet, ayrı bir bağ vardı. Birbirimizden hiç kopmadık” diye söze başladı. Hüdaver Güngör’den sınıf arkadaşı Erdoğan’ı anlatmasını istedim.

erdoeski2

Biden’dan yüksek enflasyon açıklaması Biden’dan yüksek enflasyon açıklaması

Hüdaver Güngör, “Cumhurbaşkanı okuldayken de hep hitabetle uğraşıyordu. Derslere okulda çalışır, iyi dinlerdi. Dersi derste dinlerdi, çok zekiydi. Münazaralarda ‘İmam Hatip’i temsil ederdi. Ali Kul ve Seyfettin Esen’le birlikte. Liseler arası yarışmalarda İmam Hatip hep birinci olurdu. Çok güzel şiir okurdu. Şiir yarışmalarında birinci olurdu. Necip Fazıl’dan almıştı ödülünü. Hitabeti çok kuvvetliydi. Bir de iyi futbol oynardı” diye anlattı.

erdoganeskifoto

Hüdaver Güngör’le albümdeki siyah beyaz kareler üzerinden bir yolculuğa çıktık. İmam hatip öğrencileri bir bahçede cemaatle namaz kıldıktan sonra elleri dua için kaldırılmış. Erdoğan’ı Erdoğan yapan özelliklerinden biri de bu. Hangi makamda olursa olsun, ister başbakan ister cumhurbaşkanı. Kulluk borcunu hiçbir zaman ihmal etmedi. Başı secdede, eli Rabbine açık olarak duada oldu. Bu da arkadaşlarıyla bir gezide. Suyun kenarında fotoğraf çektirilirken Erdoğan dahil hepsi takım elbiseli. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı devlet başkanları ile görüşmeler dışında pek ayak ayak üstüne atmaz. Ama bu karede arkadaşlarının yanında ayak ayak üstüne atmış.