Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pek çok alanda faydalandığı e-Devlet uygulamasının hizmetleri geliştirilmeye devam ediyor.

Uygulamaya son olarak eklenen yeni hizmetlerden biri de vatandaşların acil durumda işini kolaylaştıracak.

Sağlık Bakanlığı, merakla beklenen yeni bir hizmeti hayata geçirdi. "Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK)-Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti" e-Devlet kapısında açıldı. Böylece Türk Eczacıları Birliği (TEB) tarafından bildirilen ve il sağlık müdürlüklerince onaylanan nöbetçi eczane bilgileri, e-Devlet'teki sayfada yer alacak. Vatandaşlar, acil ihtiyaç duydukları durumlarda burada nöbetçi eczanelerin adres bilgilerinin yanı sıra konum bilgilerine de erişebilecek.

Tek bir sayfadan eczane sorgulama

TİTCK Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti, uygulamada, "Yeni Eklenen Hizmetler" bölümünde yer alıyor. Vatandaşlar ayrıca e-Devlet uygulamasının arama motorundan "TİTCK Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti" sayfasına girerek, Türkiye genelindeki tüm nöbetçi eczaneleri tek bir sayfada görebilecek.

Söz konusu hizmeti, uygulamadaki "Favori Hizmetlerim" bölümüne ekleyenler ise sayfayı tek adımla açabilecek.

Bahçeli, araştırma şirketlerine verdi veriştirdi! Bahçeli, araştırma şirketlerine verdi veriştirdi!

Vatandaşlar, bilgisayar dışında, cep telefonlarına ücretsiz indirilebilen e-Devlet uygulamasından da bu hizmete erişebilecek.

TİTCK Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmetiyle, Türkiye genelindeki tüm nöbetçi eczanelerin bilgilerinin en güncel şekilde, aynı mecrada toplanması sağlandı.