ABD'nin önde gelen yayın organlarından Forbes, dünyanın en çok kazanan 10 sporcusunu listeledi. Listenin başında PSG'nin Arjantinli yıldız futbolcusu Messi yer alırken, Arjantinli yıldızı sırasıyla NBA starı LeBron James ve Cristiano Ronaldo takip etti.

ABD'nin önde gelen yayın organlarından Forbes, dünyanın en çok kazanan 10 sporcusunu açıkladı. Listenin ilk sırasında Fransız ekibi PSG'nin Arjantinli dünya yıldız Lionel Messi, yer aldı.

Milli takım kariyerine son verdi Milli takım kariyerine son verdi

Messi, 1 Mayıs 2022'de sona eren 12 aylık dönemde 130 milyon dolar kazanarak listenin ilk sırasına yerleşti. Arjantinli yıldızı 121 milyon dolarlık rekoru ile NBA ekibi Los Angeles Lakers'ın dünyaca ünlü basketbolcusu LeBron James takip etti.

Listenin 3. sırasında ise bu yıl 115 milyon dolar kazanç elde eden 37 yaşındaki Portekizli futbol efsanesi Cristiano Ronaldo yer aldı. Ronaldo'yu 95 milyon dolarlık kazancı ile PSG'nin bir diğer yıldızı Neymar Jr. takip etti.

Golden State Warriors'ın 34 yaşındaki starı Stephen Curry ise 92.8 milyon dolarlık geliri ile listenin 5. sırasında yer aldı.

Bu isimleri sırasıyla NBA oyuncusu Kevin Durant (92 milyon dolar), İsviçreli tenis harikası Roger Federer (90.7 milyon dolar), Meksikalı boksör Canelo Alvarez (90 milyon dolar), yedi kez Super Bowl şampiyonu olan Tom Brady (83.9 milyon dolar) ve NBA finallerinin 'En Değerli Oyuncusu' Giannis Antetokounmpo (80.9 milyon dolar) takip etti.