Diyarbakır’ın Sur İlçe Belediyesi’ne, bir siyasetçinin birinci derece yakını olduğu ileri sürülen kişinin, istisnai kadrodan özel kalem müdürlüğü görevine atanması, kenti karıştırdı. Başta AK Parti camiası olmak üzere, sivil toplum örgütlerinden de tepki geldi.

ÖZEL HABER

Güneydoğu’daki ‘Kayyum’ belediyelerine gerçekleşen atamalar, tepki çekmeye devam ediyor. Bugüne kadar istisnai kadrodan birkaç atamanın gerçekleştiği Sur İlçe Belediyesi’ne, önceki gün AK Parti MKYK Yedek Üyesi Vildan Polat’ın birinci derece yakını olan kişinin istisnai kadrodan özel kalem müdürlüğü görevine atanması, kenti adeta karıştırdı.

vildan-polat

Özellikle belediyelerde özel kalem müdürlüğü kadrosuna atanarak, kısa bir süre sonra çeşitli görevlerde memur olma olanağı sağlayan istisnai kadrodan atamalar, ‘Kayyum’ belediyelerinde hız kesmeden devam ediyor.  Diyarbakır Sur Belediyesi’ne son yapılan atama, kentte tansiyonu oldukça yükseltti. AK Partili Sur Belediyesi Meclis üyeleri, ‘Memleketin ve siyasetin çivisi çıkmış’ diyerek, bu konuda tepkilerini dile getirdi.

MKYK Yedek Üyesinin yakını

Fransa'dan Rusya'ya bir yaptırım daha! Fransa'dan Rusya'ya bir yaptırım daha!

Sur Belediyesi’ne görev ve nitelik açısından özellik gösteren ve bu nedenle atanmalarında, yükseltilmelerinde, diğer hak ve yükümlülüklerinde özel hükümlere tabi tutulan İstisnai Memurluk Kadrosuna, AKP MKYK Yedek Üyesinin yeğeni Mustafa Burak Polat, Şanlıurfa’dan özel kalem müdürü olarak atandı. Göreve atanan Özel Kalem Müdürü Polat’ın görevine başlamadan 4 gün rapor aldığı ileri sürüldü.

adil

AK PARTİ'Lİ SUR BELEDİYESİ MECLİS ÜYESİ İSYAN ETTİ...

AK Parti Diyarbakır Sur Belediyesi Meclis Üyelerinden Adil Aydın, Sur Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğüne Şanlıurfa’dan yapılan atamaya, sosyal medya hesaplarından adeta isyan etti. Aydın, sosyal medya hesabında, “Bu memleketin ve siyasetinin artık çivisi çıkmış. Memleket çocukları kahvehanelerde boş gezerken, onun bunun yeğeni, tepeden atanıyor. Maşallah belediyelerimiz çiftlik gibi kullanılmaya devam...’’ dedi.