Diyarbakır’da özelikle de, bürokrasiye örnek olacak tablolar yaşanıyor. Kenti her alanda geliştiren ve üzerindeki negatif imajı sildiren Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, mesaisinin büyük bir bölümünü sokakta vatandaşlarla iç içe geçiriyor. Sur İlçesinde vatandaşlarla bir araya gelip sorun ve taleplerini dinleyen Karaloğlu’nun özelikle yaşlılarla yakından ilgilenmesi takdir topladı.

Volkan ESER/ Diyarbakır’ı her alanda geliştiren ve üzerindeki negatif imajın tamamen silmesine vesile olan Diyarbakır Valisi, devrim niteliğinde adımlar atıyor. Makam odasına kapanmayıp, mesaisinin büyük bir bölümünü sokakta geçiren Vali Münir Karaloğlu, bir yandan çalışmaları devam eden projeleri yerinde denetliyor, bir yandan da vatandaşlarla kucaklaşıyor.

Hafta sonlarını, ailesiyle geçirmek ve dinlenmek yerine vatandaşa ayıran Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, bu hafta sonunu da kentin adeta açık hava müzesi konumunda bulunan tarihi Sur ilçesinde yaşayan vatandaşlara ayırdı. Esnafları tek tek ziyaret eden Vali Karaloğlu, bir çay ocağında da vatandaşlarla çay yudumlayıp sohbet etti.

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcısı Kurt: Üretken Anadolu kadını, medyada daha çok yer almalı! AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcısı Kurt: Üretken Anadolu kadını, medyada daha çok yer almalı!

Vatandaşların samimi ve yoğun ilgisiyle karşılaşan  Karaloğlu, vatandaşların memnuniyetini daima ön planda tuttuğunu ve kapısının her zaman vatandaşlara açık olduğunu ancak vatandaşın değil de, kendisinin vatandaşa gitmesini daha çok sevdiğini  söyledi. Kentin her alanda gelişmi için var güçleriyle çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini belirten Karaloğlu, ‘ Diyarbakırlı hemşerilerimizle iç içeyiz. Görevimiz onlara layıkıyla hizmet etmektir. Sayın Cumhurbaşkanımızın çok önemli bir sözü var. Biz bu millete efendi değil, hizmetkar olmaya geldik. Bu şiar ve düşünceyle çalışıyoruz. Diyarbakır’da herkes çok mutlu. Vatandaşlarımızın mutlu olması bizi son derece mutlu ediyor’ dedi.