Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü yazısında LGBTİ+ bireylerine yönelik söylemlerde bulundu.  Erdoğan'ın 'sürtük' sözcüğünü yorumladı.

Erdoğan'dan Dodurga'daki sonuçlara tebrik Erdoğan'dan Dodurga'daki sonuçlara tebrik

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın Gezi eylemcileri için kullandığı ‘Sürtük’ ifadesini kullanan Dilipak, “Amiyane tabiri ile ‘Sürtük’ler, ‘Onur yürüyüşü’nde vardı, ama Gezi’ye katılan herkes sürtük değildi!” dedi.

Dilipak’ın toplumda ahlaki çöküntü yaşandığını savunduğu “Sodom ve Gomore neresiydi?” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

 “15 Temmuz geliyor. Her parti, kendi içindeki “FETÖ’nün zihniyet ikizleri”ne baksın, “onların Papatyaları ve Lale Devri çocukları” neyle meşgul ona baksınlar. Birilerinin İK’larında LGBT diye pozitif ayırımcılık uyguladığı, dinde lanetlenen, örfümüzde, ahlaksızlık, hayasızlık, iffetsizlik ve edepsizlik olarak tanımlanan çirkin işler kapsamında fahişelik ve türevleri topyekun Fahşa’yı / Fuhşiyatı meşrulaştırmaya çalışanları. Amaline hizmet edenler kimler, çevrenize bir bakın bakalım. Amiyane tabiri ile “Sürtük”ler, “Onur Yürüyüşü”nde vardı, ama Gezi’ye katılan herkes sürtük değildi! "