İstanbul Gaziosmanpaşa’da bir adrese operasyon düzenleyen polis ekipleri bir adet lav silahı, 2 adet uzi, 2 kalaşnikof tüfek, 3 el bombası ve çok sayıda mermi ele geçirdi. Operasyonda yakalanan 7 şüphelinin çok sayıda suç kaydı olduğu öğrenildi. Ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyon, polis kamerasına yansıdı.

AW750723_03

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri yapılan çalışmalar neticesinde 27 Ekim tarihinde Mevlana Mahallesi İbrahim Hayırlıoğlu Caddesi'ndeki bir adrese operasyon düzenledi. Operasyon çerçevesinde M.A.B, Y.E.O, Ş.B, D.A, B.K, M.A ve N.U isimli toplam 7 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların “Kasten Yaralama, 6136 SKM, Uyuşturucu Ticareti, Tehdit, Yağma, Motosiklet Hırsızlığı" suçlarından çok sayıda suç kaydının olduğu belirlendi.

AW750723_04

Adreste yapılan aramalarda, 1 adet askeri lav silahı, 2 adet uzi otomatik silah, 2 adet kalaşnikof tüfek, 3 adet savunma tipi atışa hazır vaziyette pimli el bombası, 4 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet ruhsatsız pompalı tüfek, 5 adet şarjör, 440 adet fişek ve 47 gram uyuşturucu madde ele geçirildi.

AW750723_02

Operasyon anları ve yatağın üzerine serilmiş halde bulunan silahlar polis kameralarına yansıdı. Yakalanan suç unsurları İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde sergilendi.