Cumhurbaşkanı Erdoğan hafta sonunda Ordu’ya geliyor. Kentte 223 kurum ve kuruluş tarafından yapılan hizmetlerin toplu açılış törenini gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı, fındık fiyatını da açıklayacak.

Babacan: Kürtler Meclis’e girdi ama daha Kürtçe giremedi Babacan: Kürtler Meclis’e girdi ama daha Kürtçe giremedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın Ordu’ya geliyor. Türkiye’nin en çok fındık üreten kenti olan Ordu ziyaretinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz bölgesinin fındık fiyatını açıklayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Altınordu ilçesinde bulunan Cumhuriyet Meydanı’nda fındık fiyatını açıklarken kentte 223 kurum ve kuruluş tarafından yapılan hizmetlerin toplu açılış törenini gerçekleştirecek.

‘ASLA ENFLASYONA EZDİRMEYİZ’

Konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta içi TRT özel yayınında 'Şimdi bu hafta sonu mesela ben Ordu'ya gidiyorum. Ordu'da da orada şimdi herkesin beklentisi 'Acaba fındık fiyatları ne olacak'. Açıklayacağız tabii, işimiz o. Zaten yani çayın olduğu yerde onu açıklıyoruz, buğdayın olduğu yerde buğdayı açıklıyoruz. Şimdi fındığın olduğu bölgeler Trabzon, Ordu, Samsun, Sakarya, Düzce, vesaire onların da artık şu anda mevsimi geldi. Yani alavere dalaverecilere falan işi bırakmadan biz bu açıklamayı yapacağız. Bu açıklamayı yaparken ben Bay Kemal'in ağzına bakıp bir de ortağı hanımefendinin ağzına bakıp da biz rakam açıklayamayız, bizim sırtımızda küfe var. Dolayısıyla bu küfenin gereği neyse biz bu açıklamayı yaparız; ama bu açıklamayı yaparken de bütün fındık müstahsilini asla enflasyona filan biz ezdirmeyiz.' açıklamasında bulunmuştu.